• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-2980-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برپایی نمایشگاه نقاشی گروهی واد در اهواز

کیوریتور (گردآورنده آثار هنری) نمایشگاه نقاشی گروهی واد گفت: به دنبال آن بوده‌ام تا تداخل زمخت بودن مرد و لطافت زن را با یکدیگر به نمایش بگذارم تا شاهد حد متوسطی از زن و مرد در نمایشگاه باشیم. 

مریم رشغی در گفت‌وگو با ایسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار کرد: چند سالی است افراد هنرمندی را می‌شناسم که فعالیت های خود را با محوریت زن پیش می‌برند و با توجه به این که من بر روی محوریت مرد در حال فعالیت هستم، تداخل محتوای زن و مرد برای من جالب بود و از این رو این نمایشگاه را برپا کردم. 

وی ادامه داد: بر این اساس تصمیم گرفتم تا نمایشگاهی را با توجه به ذهنیت و شناختی که از هنرمندان داشتم برپا و آثار بسیار خوبی را از هنرمندان مختلف در آن ارایه کنم. 

رشغی در توضیح این که چرا زن را در این نمایشگاه به عنوان محور قرار داده گفت: تونایی مرد همیشه روی زبان‌ها بوده و شناخته شده است اما زن لطافت دارد و تداخل این موضوع لطافت زن و زمخت بودن مرد می‌تواند ما را به حد نرمال و متوسط برساند. 

او با اشاره به معنای "واد" خاطرنشان کرد: در ایران باستان این کلمه به معنای زن است و به همین دلیل اسم نمایشگاه را "واد" گذاشتم. وقتی وارد نمایشگاه می‌شوید آثار مرد و زن مشاهده می‌کنید اما دلیل این که اسم نمایشگاه چرا به زن تاکید دارد را در بیانیه نمایشگاه توضیح داده‌ام. 

نمایشگاه نقاشی گروهی واد تا 13 دی 97 در گالری کینو در اهواز، بلوار پاسداران، سه‌راه فرودگاه، بین خیابان‌های زاهد و وطن، پلاک 738 برپا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: