• یکشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-6514-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

فرماندار ایذه هشدار داد:

آثار رانش زمین در منازل روستای "میراحمد" دیده می‌شود

فرماندار ایذه با اشاره به مشاهده شدن آثار رانش زمین در منازل ساکنان روستای میراحمد از توابع این شهرستان، گفت: جابجایی اهالی روستای میر احمد باید هرچه سریعتر انجام شود.

مصطفی سمالی در گفت‌و‌گو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به خطر رانش زمین و لزوم جابجایی ساکنان روستای میراحمد، اظهار کرد: مطالعات و اقدامات کارشناسی لازم جهت جابجایی اهالی روستای میر احمد انجام شده است. همچنین ستاد مدیریت بحران خوزستان بر لزوم جابجایی اهالی این روستا تایید کرده است.

وی افزود: در حال حاضر موضوع جابجایی اهالی این روستا در دستور کار بنیاد مسکن است.

فرماندار ایذه گفت: اداره‌کل زمین شناسی خوزستان ماموریت یافته است تا در همان منطقه زمینی را که خطر رانش نداشته باشد، برای جابجایی این روستاییان معین کند.

سمالی بیان کرد: علی‌رغم تجمع اهالی این روستا مقابل درب فرمانداری و بخشداری ایذه در اعتراض به وضعیت‌شان، تاکنون جابجایی اهالی روستای میراحمد عملی نشده است و انتظار داریم در بودجه امسال، برای این موضوع اعتباری پیش‌بینی شود.

وی با تاکید بر لزوم جابجایی هر چه سریعتر اهالی روستای میراحمد، تصریح کرد: سکونت در این منطقه  خطر دارد.این روستا در مسیر رانش زمین قرار دارد و ممکن است هر لحظه اتفاقی رخ دهد. 

سمالی بیان کرد: تاکنون مشکلی خاصی ایجاد نشده است اما با توجه به اینکه منازل ساکنان روستای میراحمد مستحکم نیستند، آثار رانش زمین و ترک‌هایی در این منازل قابل مشاهده است و احتمال اتفاقات دیگر وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: