• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-3776-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش:

مدارس شاهد در همه شاخص‌ها وضعیت قابل قبولی دارند

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تحصیل ۳۹۰ هزار دانش‌آموز در یک هزار و ۳۵۰ مدرسه شاهد در سراسر کشور، گفت: بر اساس ارزیابی‌های وزارتی و استانی مدارس شاهد در همه شاخص‌ها وضعیت قابل قبولی دارند.

محمدرضا رزاقی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش در حوزه مدارس شاهد، ارتقای شاخص‌های  کیفی این مدارس است.

وی با بیان اینکه بیشترین تراکم دانش‌آموزی مدارس شاهد در مقطع ابتدایی است، عنوان کرد: ۱۷۵ هزار دانش آموز کشور در مدارس ابتدایی شاهد مشغول به تحصیل هستند که این آمار دانش‌آموزی نشان از شاخص‌های بالای کیفی آموزشی در مدارس شاهد است.

رزاقی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید فراوانی بر کیفیت بخشی به روند آموزشی مدارس شاهد شده است، خاطرنشان‌کرد: در راستای عمل به مفاد سند تحول بنیادین در حوزه مدارس شاهد، کارگاه‌های کیفیت بخشی متعددی در سطح کشور برگزار شده است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در ادامه با برشمردن کارکردهای برگزاری کارگاه های کیفیت بخشی در سطح کشور، توضیح داد: عینیت بخشی به مفاد سند تحول بنیادین، آموزش تغییرات دستورالعمل‌های مالی مدارس شاهد و ارتقای بهره‌وری مدارس شاهد از طریق آموزش الگوهای برتر مدیریتی به مدیران مدارس شاهد، از جمله مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه ها در سطح کشور است.

وی همچنین با اشاره به آمار بالای دانش‌آموزان شاهد در استان خوزستان، بیان کرد: ۲۸ هزار دانش آموز خوزستانی در ۹۹ مدرسه شاهد مشغول به تحصیل هستند. از این تعداد بالغ بر ۱۱ هزار و ۷۳۷ دانش آموز در دوره ابتدایی تحصیل می کنند.

رزاقی اضافه کرد: با توجه به آمار بالای دانش‌آموزان ابتدایی در مدارس شاهد سراسر کشور، برنامه‌های گسترده‌ای برای کیفیت بخشی و ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی این مدارس در دست اجرا است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثارگری در بین دانش آموزان مهمترین ماموریت مدارس شاهد است، تصریح کرد: بر اساس اسناد بالادستی آموزش و پرورش، مدارس شاهد باید در حوزه ترویج معارف والای دینی و مذهبی به صورت ویژه عمل کنند.

وی افزود: مدارس شاهد باید به عنوان الگوی موفق در حوزه آموزشی و پرورشی معرفی شوند. بر اساس ارزیابی های وزارتی و استانی نیز مدارس شاهد در همه شاخص ها وضعیت قابل قبولی دارند.

رزاقی در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه کمی و کیفی مدارس شاهد کشور، اظهار کرد: ۳۹۰ هزار دانش‌آموز در یک هزار و ۳۵۰ مدرسه شاهد در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: از تمام ظرفیت های موجود برای ارتقای بهره وری مدارس شاهد در حوزه های آموزشی و پرورشی استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: