• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-5276-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

دریافت حدود 250 مقاله در چهاردهمین کنفرانس ماده چگال انجمن فیزیک ایران

دبیر کمیته اجرایی چهاردهمین کنفرانس ماده چگال انجمن فیزیک ایران از ارسال حدود 250 مقاله به دبیرخانه چهاردهمین کنفرانس ماده چگال انجمن فیزیک ایران خبر داد.

ایرج کاظمی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان اظهار کرد: کنفرانس ماده چگال انجمن فیزیک ایران هر دو سال یک بار برگزار می‌شود، یعنی تقریبا 28 سال است که این کنفرانس توسط انجمن فیزیک ایران در حال برگزاری است. چهاردهمین کنفرانس ماده چگال انجمن فیزیک ایران نیز 17 و 18 بهمن‌ماه در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.

وی افزود: این کنفرانس در حوزه فیزیک ماده چگال یا فیزیک حالت جامد است و بخش‌هایی از این کنفرانس نیز به فناوری نانو یعنی نانو تکنولوژی مربوط می‌شود. آخرین مهلت ارسال مقاله 13 آذر بود که این مهلت نیز برای دو هفته تمدید شد که در نهایت حدود 250 مقاله در دبیرخانه این کنفرانس دریافت شده است. هفت سخنران عمومی در کنفرانس خواهیم داشت و سخنرانی‌های تخصصی و چند کارگاه جانبی نیز برگزار خواهد شد.

دبیر کمیته اجرایی چهاردهمین کنفرانس ماده چگال انجمن فیزیک ایران در خصوص زمینه‌های مورد بحث در این کنفرانس گفت: دستگاه‌های همبسته قوی و مغناطیس، مایعات کوانتومی، ابررسانایی، نظریه تابعی چگالی، نانوساختارهای تجربی، نانو ساختارهای نظری، چگال نرم و بیو فیزیک، درهم‌تنیدگی کوانتومی و مغناطیس، نیمه رساناها و رشد بلور، ساختار و خواص مکانیکی و حرارتی، ساختار الکترونی و خواص الکتریکی، مغناطیس و اپتیکی، مکانیک آماری و ترمودینامیک و مایعات کوانتومی،  محورهای این کنفرانس هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: