• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-3514-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

میز محیط زیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام راه‌اندازی می‌شود

دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های محیط زیست و منابع طبیعی خوزستان با اشاره به برگزاری نشست تخصصی با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از راه‌اندازی میز محیط زیست در مجمع خبر داد.

هژیر کیانی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: در نشست تخصصی تشکل‌های محیط زیست خوزستان که هفته گذشته با حضور دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مهندسین آب و دبیر کمیته حقوقی تشکل‌های محیط زیستی در اهواز برگزار شد، به شکل مشخص سه ایده و طرح پیشنهادی را تشریح کردیم که با استقبال دبیر مجمع مواجه شد.

وی افزود: طرح مرکز پایش سند ملی محیط زیست، طرح صندوق ضمانت غرامت‌های محیط زیست و طرح پارلمان آب به جای شورای عالی آب از جمله طرح‌هایی بود که برای تحقق اهداف سند ملی محیط زیست و اصل پنجاهم قانون اساسی و برون‌رفت کشور از شرایط موجود محیط زیستی در این نشست ارائه شد.

کیانی ادامه داد: دکتر رضایی نیز در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های مردمی برای محیط زیست عنوان کرد که فعالیت‌های داوطلبانه اقدامات ملی برای مردم و نظام است و با مطالبه‌گری، قوای سه‌گانه را در برابر مردم پاسخگو می‌کنیم.

وی اظهار کرد: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با تاکید بر اهمیت حیاتی محیط زیست و حقابه‌ها و سهم محیط زیستی تالاب‌ها و رودخانه‌ها عنوان کرد که اگر همان‌گونه که سهم آب شرب، صنعت و کشاورزی تعیین می‌شود،‌ سهم حقابه‌های محیط زیستی رودخانه‌ها و تالاب‌های خوزستان هم رعایت می‌شد امروز شرایط موجود را نداشتیم و همان‌گونه که مردم ‌از آب کارون سهم دارند، خود رود کارون هم از این آب سهم دارد و باید به حیات خود ادامه بدهد.

دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های محیط زیست و منابع طبیعی خوزستان گفت: وی همچنین از راه‌اندازی میز محیط زیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت مشارکت و بیان نظرات سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: