• چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-3276-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

چشم‌انداز مثبت تحول در آموزش زبان انگلیسی در حوزه آموزش و پرورش

دبیر اجرایی پنجمین همایش بین‌المللی زبان، گفتمان و منظورشناسی گفت: برنامه‌هایی برای تحول آموزش زبان انگلیسی در آموزش و پرورش صورت گرفته است که این تحولات زمان‌بر هستند اما چشم‌انداز خوبی دارند.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، مهران معماری امروز (10 بهمن‌ماه) در حاشیه افتتاحیه پنجمین همایش بین‌المللی زبان، گفتمان و منظورشناسی که در دانشگاه شهید چمران اهواز در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش معرفی زبان است. از بُعد آموزش زبان انگلیسی به نتایج مطلوبی در زمینه آموزش و پرورش رسید‌ه‌ایم. در کنفرانس قبلی این موضوع مطرح شد که احساس می‌شود که هنوز آموزش و پرورش به این باور نرسیده است که نگاه آکادمیک به زبان انگلیسی داشته باشد اما اکنون آموزش و پرورش به اهداف خود رسیده است و انگیزه‌ای که باید میان معلمان زبان باشد، ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هر ساله اعضای هیات علمی از 11 استان کشور و خارج از کشور در این همایش شرکت می‌کنند، گفت: نمی‌توان گفت صد درصد به اهداف خود رسیده‌ایم اما در راستای اهداف خود، کارهایی انجام داده‌ایم. همین‌که دبیران آموزش و پرورش، صندلی‌ها مقطع phd را اشغال می‌کنند، یعنی به اهداف خود رسیده‌ایم و حدود 30 درصد شرکت‌کنندگان در همایش را معلمان زبان آموزش و پرورش تشکیل می‌دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان خوزستان بیان کرد: برنامه‌هایی در خصوص تحول آموزش زبان انگلیسی در آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است و کم‌کم تحولاتی صورت می‌گیرد؛ این تحولات زمان‌بر هستند اما امیدوارکننده‌اند و چشم‌اندار خوبی دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: