• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-4073-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

حاجی‌زاده عنوان کرد:

خسارت 800 میلیارد تومانی سیلاب‌های امسال در خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: بر اثر سیلاب های امسال در استان حدود 800 میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف وارد شده است.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، کیامرث حاجی‌زاده شامگاه 10 بهمن ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که با حضور رییس دفتر رییس جمهور در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: ما در تابستان درگیر ابر بحران خشکسالی در استان خوزستان بودیم و از ابتدای امسال تا کنون برای حل بحران های استان 35 جلسه ستاد مدیریت بحران استان را برگزار کرده ایم.

وی با اشاره به صدور به موقع هشدارها و اخطاریه‌ها توسط مدیریت بحران استان، افزود: اگر این اخطاریه های به موقع صادر نمی شد، امسال سه مرتبه مساله سیلاب سال 95 در خوزستان اتفاق می افتاد. خوشبختانه با تعامل بین بخشی و همراهی مردم شاهد این بودیم که چنین اتفاقی در خوزستان رخ نداد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: بسیاری از سیل بندها در خوزستان پیش از انقلاب و برخی نیز در سال های جنگ ساخته شده اند. در این زمینه لازم است تا اقداماتی انجام گیرد و نسبت به ترمیم یا احداث سیل بندهای جدید اقدام شود.

حاجی زاده با اشاره به عدم پرداخت خسارت کشاورزان در سیلاب سال 95 خوزستان، ادامه داد: تا کنون این خسارت به کشاورزان پرداخت نشده و این موضوع باعث گله‌مندی مردم شده است. متاسفانه اعتبارات ماده 10 و 12 مانند خسارت سیلاب سال 95 به استان خوزستان تخصیص پیدا نمی کند.

وی با بیان اینکه خسارت وارد شده در سیلاب سال 95 حدود 900 میلیارد تومان بود، گفت: تا کنون این خسارت پرداخت نشده است و خسارت وارد شده بر اثر سیلاب های امسال به استان نیز حدود 800 میلیارد تومان است که باید پرداخت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: