• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-4173-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

نجار: لایروبی رودخانه‌های خوزستان مورد توجه قرار بگیرد

رییس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه مساله لایروبی رودخانه ها باید مورد توجه وزارت نیرو قرار بگیرد، گفت: در کشور 147 هزار کیلومتر رودخانه های بزرگ داریم که تنها حدود 10 کیلومتر از این رودخانه ها ساماندهی شده‌اند.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، اسماعیل نجار شامگاه 10 بهمن ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که با حضور رییس دفتر رییس جمهور در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: از صبر، حوصله و همراهی مردم خوزستان، به ویژه مردم شهر رفیع نهایت تشکر و قدردانی را دارم، زیرا این مردم در همه بحران هایی که برای آن ها به وجود آمده است، نهایت همکاری را داشته اند.

وی با بیان اینکه مردم خوزستان در بحث ابربحران ریزگردها همکاری بسیار ویژه ای داشته اند، افزود: در بحث سیلاب خوزستان اگر همت استاندار و مدیرکل مدیریت بحران، دستگاه های اجرایی و همچنین نیروهای مسلح نبود، مردم مشکلات بیشتری را متحمل می شدند و در این زمینه باید از همه دستگاه ها تشکر کرد که همراهی و همکاری بسیار خوبی را با یکدیگر داشته اند.

رییس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: در سال 95 سیلابی را در خوزستان شاهد بودیم اما امسال با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته، علی رغم اینکه میزان آب در مقایسه با سال 95 تقریبا برابر بود، اما میزان خسارت وارد شده بر اثر سیلاب کمتر از آن سال بود که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

نجار با بیان اینکه باید بحث تغییر اقلیم را بپذیریم، عنوان کرد: نوع بارش، زمان بارش، بیابان زایی، تبدیل برف به باران و... از مسایلی هستند که بر اثر تغییر اقلیم به وجود آمده اند و باید این واقعیت را پذیرفت.

وی با بیان اینکه مساله لایروبی رودخانه ها باید مورد توجه وزارت نیرو قرار بگیرد، اظهار کرد: باید به جد مساله لایروبی رودخانه های خوزستان مورد توجه قرار بگیرد. در کشور 147 هزار کیلومتر رودخانه های بزرگ داریم که تنها حدود 10 کیلومتر از این رودخانه ها ساماندهی شده‌اند و اینکار باید مورد توجه وزارت نیرو قرار بگیرد.

رییس سازمان مدیریت بحران خاطرنشان کرد: همچنین سیل بندها در کشور باید دائما مورد پایش قرار بگیرند تا شاهد وقوع حوادثی بر اثر سیلاب نباشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: