• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-4273-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

نماینده شوش:

یک ریال هم از خسارت سیل سال 95 پرداخت نشده است

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا به امروز حتی یک ریال خسارت برای سیل سال 95 این شهرستان پرداخت نشده است، گفت: انتظار داریم تا دستورات ویژه ای داده شود تا توجه جدی به بحث ترمیم و بازسازی سیل بندهای استان شود، زیرا سیل‌بندها مشکل دارند و باید مورد بازسازی و ترمیم قرار بگیرند.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، سید راضی نوری شامگاه 10 بهمن ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که با حضور رییس دفتر رییس جمهور در اهواز برگزار شد، با اشاره به وقوع سیلاب در سال 95 در شهرستان شوش اظهار کرد: بحث سیل در سال 95 برای مردم شهرستان شوش رخ داد اما تا به امروز حتی یک ریال خسارت به مردم پرداخت نشده است.

وی افزود: انتظار داریم تا سازمان برنامه و بودجه کشور، مصوبات را اجرایی کند و تن خواه گردانی را در اختیار مجموعه مدیریت بحران قرار دهد تا این مجموعه بتواند در چنین شرایطی به کمک این بودجه، اقدامات لازم را انجام دهد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار داریم تا نسبت به لایروبی رودخانه های خوزستان اقدام شود، زیرا بر اثر عدم لایروبی، دبی آب رودخانه بسیار کم شده است. امیدواریم این لایروبی ها در رودخانه ها انجام بگیرد تا شاهد مشکلات کمتری در بحث سیلاب ها باشیم.

نوری ادامه داد: مساله آبخیزداری یکی از مسایل پراهمیت است که باید به آن توجه جدی شود. دولت بحث درختکاری و آبخیزداری را به بخش خصوصی واگذار کند تا با این کار مانع ورود گل و لای به پشت سدها شود، زیرا این موضوع به شرایط مخازن و ظرفیت آن کمک ویژه ای می کند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم دستورات ویژه ای داده شود تا توجه جدی به بحث ترمیم و بازسازی سیل بندهای استان شود، زیرا سیل بندها مشکل دارند و باید مورد بازسازی و ترمیم قرار بگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: