• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-4373-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

نماینده اهواز:

مزارع کشاورزی حاشیه رودخانه دز در معرض خطر سیلاب هستند

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 500 هکتار از اراضی کشاورزی حاشیه رودخانه دز زیر آب رفته اند، گفت: مزارع کشاورزان حاشیه رودخانه دز در معرض خطر سیلاب و آب گرفتگی هستند و اگر به آن ها رسیدگی نشود، قطعا آب، همه مزارع را در بر خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، جواد کاظم‌نسب‌الباجی شامگاه 10 بهمن ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که با حضور رییس دفتر رییس جمهور در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در خوزستان اگر باران باشد شاهد سیلاب هستیم و اگر باران نباشد، ریزگرد داریم.

وی با بیان اینکه باید حل مشکلات زیرساختی استان مد نظر قرار بگیرد، افزود: بر اساس قانون همه دستگاه ها باید در زمان بحران و وقوع سیلاب، امکانات حداکثری خود را در اختیار وزارت کشور قرار دهند اما بیشتر ماشین آلات و تجهیزاتی که تامین شده است، خراب بوده‌اند و در این زمینه درخواست داریم تا امکانات توسط بخش های مختلف به خوبی تامین شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز که نزد روستاییان حاشیه رودخانه دز رفتم، 500 هکتار از اراضی این منطقه زیر آب رفته بود، تصریح کرد: مزارع کشاورزان حاشیه رودخانه دز در معرض خطر سیلاب و آب گرفتگی هستند و اگر به آن ها رسیدگی نشود، قطعا آب، همه مزارع را در بر خواهد گرفت.

الباجی ادامه داد: از نیروهای سپاه و ارتش نیز درخواست دارم تا در مناطق حاشیه رودخانه دز نیز حضور پیدا کنند، زیرا اگر این اقدامات صورت نپذیرد ممکن است علاوه بر مزارع کشاورزی، مردم نیز در این منطقه دچار مشکل شوند.

وی با بیان اینکه از همه مسوولانی که تاکنون در سیلاب استان خوزستان در کنار مردم بوده اند، تشکر می کنیم، خاطرنشان کرد: در این خصوص درخواست داریم تا اعتبارات ویژه ای برای مدیریت بحران استان در نظر گرفته شود، زیرا اعتبارات فعلی بسیار کم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: