• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-17814-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

وجود ۳۹ بیمار پروانه‌ای در شهرهای تابعه دانشگاه جندی شاپور

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از وجود ۳۹ بیمار پروانه‌ای در شهرستان‌های تابعه این دانشگاه خبر داد.

دکتر خجسته حسینی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص بیماران پروانه‌ای خوزستان اظهار کرد: در مجموع در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز  ۳۹ نفر به بیماری EB  مبتلا هستند که ۲۲ نفر از این تعداد زن و ۱۷ نفر دیگر مرد هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ویزیت این بیماران در مراکز دانشگاهی رایگان انجام می‌شود. همچنین خدمات دندانپزشکی این بیماران در بیمارستان امام خمینی‌(ره) ارائه می‌شود.

حسینی نژاد اظهار کرد: این بیماران به دلیل پوست نازکی که دارند، به نام بیماران پروانه‌ای شناخته شده‌اند. این بیماران  اغلب با مشکلات پوستی و یا ارتوپدی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. 

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: داروهای این بیماران که نوعی پانسمان و کرم‌های خاص است از خانه EB تهران تهیه می‌شود. 

وی گفت: بیماران پروانه‌ای که با مشکلات پوستی یا ارتوپدی کهمتعاقب این بیماری ایجاد می‌شود، به بیمارستان‌های دولتی مراجعه کنند مورد حمایت قرار می گیرند.

حسینی‌نژاد در خصوص نوع دفترچه بیماران پروانه‌ای، بیان کرد: تاکنون دفترچه بیماران خاص به بیماران پروانه‌ای اختصاص داده نشده است اما قول داده شده که دفترچه این بیماران از نوع دفترچه بیماران خاص قرار گیرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: