• یکشنبه ۱۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-3674-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

استاندار خوزستان:

بیشترین فضای خالی را در حوضه سدهای کارون داریم

استاندار خوزستان گفت: با قوی شدن سامانه بارشی استان، حجم روان آب ها در خوزستان رو به افزایش است و این مساله باعث کاهش قدرت مانور و مدیریت شده است اما در تلاش هستیم تا با شرایط سازگار و اوضاع را کنترل کنیم.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در گفتگویی تلویزیونی پیرامون وضعیت سدهای استان عنوان کرد: بیشترین میزان حجم خالی را در سدهای کارون داریم که تقریبا حدود یک میلیارد متر مکعب است.

وی افزود: این میزان فضای خالی در مخازن سدهای کارون استان قدرت مانور و مدیریت منابع آبی را در استان افزایش می دهد و می توانیم بر این اساس در شرایط بهتری تصمیم گیری کنیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در سدهای دز و کرخه، حجم خالی مخازن کم است و میزان آورد در این دو سد باعث شده است تا قدرت مانور مدیریتی در آن ها کمتر شود.

شریعتی عنوان کرد: در این دو سد از چهار روز پیش برآوردهای لازم انجام گرفته و شرایط را با اعداد برآورد شده تطبیق داده ایم تا شاهد مشکل در این حوضه ها نباشیم.

وی ادامه داد: با قوی شدن سامانه بارشی در استان، حجم روان آب ها در خوزستان رو به افزایش است و این مساله باعث کاهش قدرت مانور و مدیریت شده است.

استاندار خاطرنشان کرد: به صورت شبانه روزی در تلاش هستیم تا متناسب با شرایط به وجود آمده در استان تصمیم گیری و خود را با وضعیت موجود سازگار کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: