• دوشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-3176-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انتشار فراخوان مقاله چهارمین کنفرانس بین‌المللی بررسی مسائل جاری زبان‌ها، زبان‌شناسی، ترجمه و ادبیات

فراخوان مقاله چهارمین کنفرانس بین‌المللی بررسی مسائل جاری زبان‌ها، زبان‌شناسی، ترجمه و ادبیات منتشر شد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، در سال‌های 1395، 1396 و 1397، سه دوره کنفرانس بین‌المللی بررسی مسائل جاری زبان ها، گویش ها و زبان شناسی با همکاری و حمایت سازمان ها، مراکز و دانشگاه های مختلف در اهواز برگزار و خروجی علمی سه دوره کنفرانس مذکور در داخل و خارج از کشور منتشر شد.

در ادامه دوره چهارم کنفرانس با اندکی تغییرات ساختارهای علمی و با توجه به نیازهای علمی پژوهشگران جهت برگزاری در اهواز برنامه‌ریزی شد.

دوره چهارم این کنفرانس 12 و 13 بهمن 1398 با هدف اصلی بررسی و ارائه آخرین تحولات و یافته‌های موجود در زمینه‌های مختلف زبان شناسی، ادبیات، ترجمه، زبان ها و گویش ها، با همکاری و حمایت دانشگاه های مختلف خارجی و داخلی و تحت داوری و نظارت کمیته بین المللی برگزار خواهد شد.

در این زمینه از پژوهشگران و دانشگاهیان داخل و خارج از کشور دعوت شده است تا مقالات خود را با توجه به محورهای کنفرانس به یکی از زبان های فارسی، انگلیسی یا عربی ارسال کنند.

از محورهای زیر مجموعه‌ای این کنفرانس می‌توان به آواشناسی، واج شناسی، صرف و نحو، تجزيه و تحليل كلام و كاربردشناسي، معني شناسي، گونه شناسی زبانی، زبانشناسی تطبیقی، روان شناسي زبان، جامعه شناسي زبان، عصب شناسي زبان، زبانشناسی پیکره ای، جامعه شناسی زبان، زبانشناسی مقابله ای، سبک شناسی، آموزش، برنامه ریزی و ارزیابی زبان ها و لهجه ها، دوزبانگی و شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

این رخداد علمی به عنوان یک فرصت مناسب برای پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان است تا آخرین یافته های علمی خود در زمینه های مختلف زبان شناسی، ادبیات، ترجمه، زبان ها و گویش ها را به اشتراک بگذارند و به تبادل اطلاعات در زمینه های مرتبط اقدام کنند.

در جهت نگرش چندگانه به آخرین تحولات زبان شناسی، ادبیات، ترجمه، زبان ها و گویش ها، میان رشته‌ای بودن به عنوان مبنای اصلی کنفرانس برنامه ریزی شده است تا متخصصین با تخصص و گرایش های مختلف بتوانند مسائل جاری مرتبط با زبان شناسی، ادبیات، ترجمه، زبان ها و گویش هارا از دیدگاه های مختلف و بر اساس گرایش خود بررسی کنند.

مقالات دریافت شده بعد از داوری توسط کمیته علمی بین المللی جهت ارائه به صورت شفاهی یا پوستر اعلام می گردند و مقالات منتخب شده کنفرانس، بعد از ارائه در کنفرانس تحت مجموعه مقالات کنفرانس انتشار می یابند و در پایگاه علمی مانند سیویلیکا نمایه می‌شوند.

علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر، ثبت نام و ارسال چکیده می‌توانند به وب سایت چهارمین کنفرانس بین‌المللی سالانه بررسی مسائل جاری زبان ها، زبان شناسی، ترجمه و ادبیات ( WWW.LLLD.IR ) مراجعه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: