• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-4876-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری:

باید از شهادت شهدا درس بگیریم

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بازگو کردن خاطرات شهدا به تنهایی چه فایده‌ای دارد و. این کار نوعی مرده‌پرستی است. ما باید از شهادت شهدا درس بگیریم.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، آیت‌الله سیدعلی شفیعی در سی و پنجمین یادواره بزرگداشت مقام معلم، گرامیداشت و تجلیل از معلم شهید مرتضی مطهری و 305 شهید فرهنگی خوزستان که امروز شنبه (14 اردیبهشت‌ماه) در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: ما عادت داریم که در زمان برگزاری مراسم‌های بزرگداشت شهدا خاطراتی را از آ‌نها نقل می‌کنیم. این کار از جهتی خوب است و از جهتی نیز باید اصلاح شود.

وی افزود: این‌که ما تنها این خاطرات را بازگو کنیم، خود به خود چه فایده‌ای دارد و نوعی مرده‌پرستی است. ما باید از شهادت شهدا درس بگیریم. اگر در برابر شهید مطهری نیز چنین عمل کنیم، یک دنیا بهره معرفتی و علمی می‌بریم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: از سال 58 که شهید مطهری به شهادت رسید، هر ساله مراسم بزرگداشت او برگزار شده و خاطراتی از او گفته شده است. باید دید ما چه استفاده عملی از این خاطرات می‌بریم. نباید اجازه دهیم کتاب‌های شهید مطهری متروک شده و به دست نااهلان بیفتد.

همچنین حرج چلداوی، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان، گفت: در این مراسم از 86 معلم برگزیده استانی تقدیر شد. وظیفه تکریم معلم بر عهده جامعه است و این در سند تحول آمده است و متولی برنامه‌های تکریم از معلمان، فرمانداران، بخشداران، دهیاران و نهادهای مردمی هستند که البته چنین مراسماتی در استان در حال برگزاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: