• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12814-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر اهواز:

هیچ کس نمی‌داند املاک شهرداری اهواز چه تعداد است

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به لزوم ممیزی املاک شهرداری اهواز گفت: هیچ کس دقیق نمی‌داند املاک شهرداری اهواز چه تعداد است و علت این مساله این است که اطلاعات درست داده نمی‌شود. 
 
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، رحیم کعب‌عمیر در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر که امروز (21 خردادماه) برگزار شد، با اشاره به الحاق برخی مناطق به محدوده اهواز اظهار کرد: الحاق مناطق، عین فرمان رهبری انقلاب در بحث بیانیه گام دوم است زیرا این اقدام محرومیت‌زدایی را در پی دارد.
وی افزود: اگر الحاق مناطق انجام نشود، حاشیه شهرها افزایش می‌یابد و این زیبنده نظام انقلاب اسلامی پس از 40 سال نیست. 
 
عضو شورای شهر اهواز گفت: حاشیه‌های شهرها ناشی از توطئه‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایجاد شد. جنگ از فکه، مهران تا آبادان و خرمشهر منجر به این شد که روستاییان به حاشیه شهرهای مختلف مخصوصا اهواز مهاجرت کنند و حاشیه‌نشینی ایجاد شود. 
 
کعب‌عمیر عنوان کرد: همچنین عدم توجه به طرح‌های توسعه پایدار در برخی پروژه‌ها منجر به مهاجرت مردم به حاشیه شهر شده است. اعضای شورا قطعا موظف هستند این مسائل را سامان‌دهی کنند. 
 
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به درآمدهای شهرداری، افزود: آلایندگی، ارزش افزوده و عوارض سه منبع شهرداری محسوب می‌شوند. آلایندگی و ارزش افزوده به عنوان دو منبع درآمد شهرداری به اهواز می‌رسند بنابراین چیزی از دست نمی‌دهیم. در بحث پرداخت عوارض به شهرداری نیز زمانی که این مناطق سامان‌دهی و سنددار شدند، املاک را پیگیری می‌کنیم و قطعا مردم عوارض را پرداخت می‌کنند. این موضوع، بحث‌های امنیتی و رفتاری دارد که نمی‌خواهم به آن ورود کنیم. 
 
وی گفت: در حوزه مبارزه با فساد از روز اول به دلیل اینکه سیستم شهرداری قدیمی و سنتی است از شهردار خواستیم سیستم هوشمند و مکانیزه ایجاد کنند و ممیزی املاک ایجاد شود. 
 
کعب‌عمیر عنوان کرد: هیچ کس دقیق نمی‌داند تعداد املاک شهرداری چقدر است و علت این مساله این است که اطلاعات درست داده نمی‌شود بنابراین گفتیم ممیزی املاک انجام شود. 
 
وی بیان کرد: در مورد پروژه فیبر نوری در اولین جلسه با استاندار و شهردار عنوان کردیم که این پروژه باید به عنوان درآمد پایدار شهرداری جهت رفاه مردم هزینه شود اما پس از پیگیری‌های مکرر به نتیجه‌ای نرسیدیم. 
 
عضو شورای شهر اهواز گفت: مبارزه با فساد با شعار نیست بلکه با عمل است. امیدواریم برنامه‌های ارائه شده در مبارزه با فساد اجرا شوند تا بتوانیم بخشی از مطالبات مردم را محقق کنیم.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: