• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9014-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

نماینده اهواز:

برای مهار کانون‌های ریزگرد خوزستان به کشاورزان آب بدهید

نماینده اهواز در خصوص نهال‌کاری در کانون‌های ریزگرد خوزستان گفت: کاری که در خوزستان انجام شد، تخصصی نیست. اگر می‌خواهید کانون‌های ریزگرد را مهار کنید، مردم را در این کار مشارکت دهید و کشاورزان را بیاورید و به آنها برای کشت، آب بدهید. 
 
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جواد کاظم‌نسب الباجی در جلسه ستاد ملی مقابله با گرد و غبار که امروز سه‌شنبه (11 تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به بروز پدیده ریزگردها و ایجاد مشکلات برای مردم خوزستان در سال‌های اخیر اظهار کرد: دلیل اینکه 345 هزار هکتار از اراضی اطراف اهواز به کانون گرد و غبار تبدیل شد، چه بود؟ مساله ریزگردها مهم‌ترین مشکل ما بود که البته اعتبار مناسبی برای آن تخصیص داده شده است. اما آیا این اعتبارات به درستی هزینه شد؟ 
 
وی در خصوص نهال‌کاری در کانون‌های ریزگرد خوزستان گفت: کاری که در خوزستان انجام شد، تخصصی نیست. اگر می‌خواهید کانون‌های ریزگرد را مهار کنید، مردم را در این کار مشارکت دهید و کشاورزان را بیاورید و به آنها برای کشت، آب بدهید. با انجام کشت سالانه، هم کانون‌های ریزگرد از بین می‌روند و هم به اقتصاد کشور کمک می‌شود. 
 
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این کار لازم نیست درخت بکاریم و بعد از مدتی ببینیم که این درخت‌ها خشک می‌شوند و از بین می‌روند. با این روش، پولی که با زحمت برای این کارها اختصاص پیدا می‌کند، به راحتی از بین می‌رود. 
 
کاظم‌نسب الباجی تاکید کرد: انتظار دارم در این زمینه نظارت دقیقی صورت بگیرد. همچنین از مشارکت کشاورزان منطقه در این زمینه استفاده شود تا بتوانیم مشکلات خوزستان را حل کنیم.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: