• دوشنبه ۲۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-8376-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ديدار معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی با آيت‌الله شفيعی

معاون پژوهش و فناوري جهاد دانشگاهي در سفر به اهواز، با آيت‌الله شفيعي، نماينده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبري ديدار كرد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دكتر محمدرضا پورعابدي در اين ديدار ضمن ارائه گزارشي از آخرين فعاليت‌ها و دستاوردهاي جهاد دانشگاهي در استان‌هاي مختلف كشور، به‌ويژه در خوزستان، گفت: در مجموعه پژوهشي جهاد دانشگاهي فعاليت‌هاي خوبي در زمينه بومي‌سازي قطعات و تجهيزات مورد نياز صنعت در حال انجام است و اين موضوع به خودكفايي كشور در اين زمينه، به‌ويژه در حوزه صنعت نفت و حفاري، كمك مي‌كند.


وي افزود: موضوع توليد مته‌هاي حفاري در پژوهشكده تكنولوژي توليد جهاد دانشگاهي خوزستان به‌خوبي در حال انجام است و با توليد اين كالاي اساسي صنعت نفت، شاهد خودكفايي كشور در زمينه واردات مته‌هاي حفاري خواهيم بود.

پورعابدي تصريح كرد: دكل حفاري، ديگر كالاي اساسي صنعت نفت و حفاري است كه در اين زمينه نيز جهاد دانشگاهي به‌خوبي در حال فعاليت و دكل جديد نيز در حال آماده‌سازي است. همچنين در زمينه نمك‌زدايي نفت پروژه موفقي از سوي جهاد دانشگاهي در حال انجام است.


معاون پژوهش و فناوري جهاد دانشگاهي با تاكيد بر عنايت مقام معظم رهبري در خصوص جهاد دانشگاهي، خاطرنشان كرد: سال گذشته در ديدار جمعي از پژوهشگران جهاد دانشگاهي با مقام معظم رهبري، گزارشي از فعاليت‌هاي علمي و تحقيقاتي اين نهاد انقلابي ارائه شد و پس از آن نيز همه جهادگران در حوزه‌هاي مختلف، به‌ويژه در بخش پژوهشي، در حال تلاش در زمينه توليد قطعات مورد نياز صنعت نفت با هدف خودكفايي كشور هستند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، آيت‌الله سيدعلي شفيعي، نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري نيز در اين ديدار، بر ضرورت تلاش همه‌جانبه در كشور براي رفع مشكلات و خودكفايي تاكيد كرد.


در اين ديدار، سيدعليرضا علوي، رييس و جمعي از معاونان سازمان جهاد دانشگاهي خوزستان نيز حضور داشتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: