• دوشنبه ۲۶ مهر ماه، ۱۳۸۹ - ۰۸:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 897-25280-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موزه هنرهاي معاصر اهواز در بوته نقد هنرمندان هنرهاي تجسمي؛

نقاش خوزستاني برگزاري نمایشگاه‌هاي مرتبط با هنرهاي معاصر در اين موزه را خواستار شد

عضو

عضو هیات علمی و مدیر گروه دانشكده هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز گفت: متاسفانه در ماه‌های اخیر شاهد برگزاری نمایشگاه‌هایی بوده‌ایم که هیچ سنخیتی با نام و عملکرد موزه نداشتند.

 

مهرنوش کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ‌وهنر ايسناي خوزستان اظهار داشت: عمر زیادی از افتتاح موزه هنرهای معاصراهواز نمی‌گذرد، اما در همین زمان کم شاهد فعالیت‌های چشمگیری درعرصه هنر و فرهنگ خوزستان بوده‌ایم.

 

وي افزود: نمایشگاه‌های بزرگی که هر کدام پرونده‌ی افتخارآمیزی برای استان محسوب می‌شوند، نمایشگاه‌های بزرگي که تنها در پایتخت نظیر آن را دیده‌ایم از جمله این افتخارات است.

 

اين نقاش خوزستاني ادامه داد: برپایی نمایشگاه بین‌المللی کاریکاتور، نمایشگاه عکس هنرمندان كشور، برگزاری نخستین جشنواره تجسمی فجر، نمايشگاه‌هاي تایپوگرافی پوستر اسماءالحسنی، نمایشگاه هنرهای تجسمی مساجد و برگزاری نمایشگاه آثار هنرمند بزرگ و پیشکسوت ایرانی محسن وزیری‌مقدم با حضور وي، از اقدامات خوب موزه هنرهاي معاصر اهواز بود.

كيانپور گفت: نخستين نمایشگاه فروش آثار نقاشان خوزستانی در موزه اهواز در نوع خود بی‌نظیر بود و انگیزه‌ای برای هنرمندان، به منظور خلق آثار بهتر با انگیزه‌های بیشتر بود.

 

 

وي ادامه داد: همان‌گونه که اسم موزه هنرهای معاصر برمي‌آيد، نخستين و تنها هدف آن برگزاری نمایشگاهي از آثار هنری هنرمندان معاصر است، اما متاسفانه نمايشگاه‌هاي بي‌ارتباط با هنرهاي معاصر چنان پیش رفت که دیگر هیچ‌زمان و فضایی برای برپایی نمایشگاه به هنرمندان تعلق نگرفت.در صورتی که هرکدام از نمایشگاه‌های اخیر که در موزه برپا شده‌اند نیاز به مکان و فضایی درخور و برازنده شآن و منزلتشان دارند که در خیلی از این موارد این فضا در اختیار ارگان‌های مربوطه بوده و هست اما اصرار بر استفاده از فضای موزه هم‌چنان پابرجاست.

 

اين مدرس هنر افزود: "هرسخن جایی و هر نکته مکانی دارد"؛ به عنوان شخصی که بیش از یک دهه دغدغه پيشرفت و گسترش هنر استان را دارم، توجه به این مورد و برگزاري هر همایش و نمایشگاهی در جایگاه خود و در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده را درخواست مي‌كنم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: