• سه شنبه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 958-8874-5
  • خبرنگار : 17036
  • منبع خبر : ----

برداشت 17 هزار تن شلتوک از شالیزارهای باغملک

مدیر اداره جهاد کشاورزی باغملک با اشاره به برداشت 17 هزار تن شلتوک در این شهرستان تاکنون گفت: خوشبختانه امسال از نظر میزان تولید و عملکرد در واحد سطح مزارع شاهد افزایش خوبی بودیم.

خدارحم امیری‌ زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به کشت 5500 هکتار شلتوک در سال جاری در شهرستان باغملک اظهار کرد: امسال سطح زیرکشت شلتوک 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و تاکنون 70 درصد مزارع زیر کشت شلتوک معادل حدود 17 هزار تن برداشت شده است.

وی افزود: عملکرد مزارع برنج باغملک در سال جاری چهار تن در هکتار است و در برخی نقاط نیز این رقم به 4 تن و 200 کیلوگرم در هکتار می‌رسد. میزان تولید شلتوک تقریباً 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود تولید این محصول در شهرستان باغملک به 24 هزار تن برسد.

امیری‌ زاده تصریح کرد: 80 تا 90 درصد ارقام برنج در شهرستان باغملک را برنج چندپا و محلی تشکیل می‌دهند و مابقی ارقام نیز شامل هاشمی و طارم شمال می‌شود. کیفیت برنج شهرستان باغملک در سطح عالی قرار دارد و از نظر عطر و طعم فوق‌العاده است و می‌توان گفت برنج این شهرستان در سطح استان نمونه و زبانزد عام و خاص است.

وی با بیان این‌که برنح تولیدی شهرستان باغملک جزو گرانترین برنج‌های محلی استان است، خاطرنشان کرد: امسال قیمت هر کیلوگرم برنج باغملک حدود 8 تا 9 هزار تومان است و قیمت برنج‌های بسیار مطلوب این شهرستان به 10 هزار تومان نیز می‌رسد و استقبال خوبی از سوی مصرف‌کنندگان برای برنج تولیدی باغملک صورت می‌گیرد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی باغملک با اشاره به ورود 10 دستگاه کمباین مخصوص برداشت شلتوک در سال جاری به این شهرستان عنوان کرد: دو دستگاه از این کمباین‌ها مهاجر است. البته کمباین‌های غلات نیز در شهرستان باغملک به تعداد زیادی وجود دارد اما این کمباین‌ها دارای درصد ریزش زیادی هستند.

امیری زاده ادامه داد: با توجه به این‌که معمولاً در شهرستان باغملک قطعات مزارع برنج کوچک هستند، اینگونه کمباین‌ها قابلیت مانور زیادی در اراضی برنج باغملک ندارند اما کمباین‌های مخصوص برنج به راحتی در هر شرایطی و با هر نوع افتادگی محصول، می‌توانند شلتوک را با درصد ریزش پایین برداشت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: