• چهارشنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 958-9474-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی ماهشهر عنوان کرد:

رهاسازی آب کشت پاییزه از امروز/ صندوق بیمه به تعهدات خود عمل کند

مدیر اداره جهاد کشاورزی ماهشهر با اشاره به آغاز کشت پاییزه از اوایل آبان‌ماه در این شهرستان گفت: طبق رایزنی‌های انجام‌شده با سازمان آب و برق، آب مورد نیاز کشاورزان از امروز رهاسازی می‌شود.

حمیدرضا رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: از ابتدای عملیات کشت پاییزه تاکنون حدود 6 هزار و 500 هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت محصولات مختلف رفته است که تا پایان کشت، سطح زیر کشت محصولات به 8 هزار هکتار می‌رسد.

وی افزود: از ابتدای کشت تاکنون 4000 هکتار گندم، 2 هزار هکتار جو و حدود 500 هکتار کلزا و سایر محصولات در این شهرستان کشت شده است و عملیات کشت تا پایان آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

رشیدی تصریح کرد: آب موردنیاز برای کشت پاییزه در ماهشهر، با رایزنی‌های انجام‌شده با سازمان آب و برق از امروز رهاسازی می‌شود تا کشاورزان در بحث تأمین آب مشکلی نداشته باشند.

وی در خصوص کیفیت آب تخصیص داده‌شده، عنوان کرد: مشکلی در بحث کیفیت آب وجود ندارد و آب دارای کیفیت مطلوبی است.

رشیدی در خصوص بیمه این محصولات عنوان کرد: سال گذشته همه مزارع ماهشهر تحت پوشش بیمه بودند اما امسال با توجه به عدم تمکن مالی کشاورزان در پی پرداخت نشدن خسارات آن‌ها توسط صندوق بیمه، بسیاری از آن‌ها توان بیمه محصولات خود را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر صندوق بیمه به تعهدات خود عمل کند و خسارات سال‌های گذشته کشاورزان را پرداخت کند، آن‌ها می‌توانند امسال نیز محصولات خود را بیمه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: