• چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-2880-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یازدهمین نمایشگاه قرآن، عترت و مسجد خوزستان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری یازدهمین نمایشگاه قرآن، عترت و مسجد با حضور ناشران مطرح داخلی و خارجی درماه مبارک رمضان در اهواز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ محمد جوروند در نشست هماهنگی برگزاری یازدهمین نمایشگاه قرآن، عترت و مسجد خوزستان گفت: یازدهمین نمایشگاه قرآن خوزستان امسال به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت همه معاونت‌های اداره‌کل برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرصت اندک باقی‌مانده تا ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری این رویداد فرهنگی مذهبی در استان انجام شده است.

جوروند با تاکید بر برگزاری نمایشگاهی متفاوت، افزود: تاثیرگذاری عمیق در سطح ملی با توجه به ظرفیت‌هایی که استان خوزستان در حوزه قرآنی دارد، از اهدافی است که در این نمایشگاه دنبال می‌شود.

وی با اشاره به نمایشگاه‌های پیشین برگزارشده، خاطرنشان کرد: سال گذشته برگزاری نمایشگاه به بخش خصوصی واگذار شده بود، اما امسال با توجه به حساسیتی که به حوزه علوم قرآنی داریم؛ این نمایشگاه توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت قرآنی این اداره با مشارکت تمام معاونت‌ها برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه در این راستا کمیته‌های ویژه‌ای راه‌اندازی می‌شوند، ادامه داد: برای برگزاری این نمایشگاه از همه ظرفیت‌های استان استفاده می‌شود و در این خصوص نشست‌هایی برای هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم با آیت‌الله موسوی جزایری امام جمعه اهواز، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و استاندار خوزستان خواهیم داشت.

ایجاد فضایی معنوی برای خانواده‌های خوزستانی در ماه بهار قرآن

همچنین در این نشست حسین براتی مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خوزستان اظهارکرد: در برگزاری یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم از تجربه موفق سال‌های گذشته استفاده می‌شود و براین اساس پیشنهاد شده ستادی متشکل از تمام بخش‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این راستا فعالیت کند.

وی با بیان اینکه امسال نمایشگاهی متفاوت‌تر و با کیفیت‌تر از سال گذشته برگزار خواهیم کرد، افزود: در راستای برگزاری این نمایشگاه فضایی معنوی برای خانواده‌ها و عامه مردم ایجاد خواهد شد تا همه بتوانند بهره فرهنگی و معنوی لازم را در ایام ماه مبارک رمضان از این فضا ببرند.

براتی خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان متولیان دستگاه فرهنگی استان وظیفه داریم، نسبت به این فعالیت‌های فرهنگی مذهبی توجه ویژه‌ای داشته باشیم و به شکل شایسته‌ای این رویداد معنوی در استان رقم بخورد.

حضور ناشران مطرح علوم قرآنی در نمایشگاه قرآن خوزستان

سید کریم موسوی معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز در این نشست اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه قرآن، عترت و مسجد نخستین فعالیت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در سال جدید است که امیدواریم به نحو مطلوب و شایسته‌ای برگزار شود.

وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای برگزاری نمایشگاه، افزود: به دنبال راه‌اندازی نمایشگاه با آمیزه‌ای از قرآن، عترت و هنر هستیم و با توجه به اینکه خاستگاه قرآن مسجد است، بناست فضایی فرهنگی هنری و مذهبی به‌عنوان فضای مسجدی به این نمایشگاه اختصاص داده شود.

موسوی از حضور ناشران مطرح داخلی و خارجی در این نمایشگاه خبر داد و اذعان داشت: نمایشگاه امسال متشکل از بخش‌های مختلف است به طوری که تلفیق هنر و قرآن از ویژگی‌های آن خواهد بود.

وی برگزاری نشست‌‌های تخصصی و علمی با حضور اندیشمندان استادان و دانشمندان علوم قرآنی، نشست‌های قرآن پژوهی، میزگردهای علمی در حوزه قرآن، قرآن و کودک، قرآن و سبک زندگی و همچنین اجرای نمایش‌های خیابانی، پلاتو سینمایی و ... را از دیگر بخش‌های مختلف این نمایشگاه دانست.

معاون قرآنی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: یازدهمین نمایشگاه قرآن، عترت و مسجد استان خوزستان از ١٠ اردیبهشت ماه امسال مصادف با پنجم ماه مبارک رمضان به مدت 10روز فعالیت خواهد کرد که اختتامیه آن ویژه‌برنامه گرگیعان به مناسبت میلاد امام حسن عسکری (ع) است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: