• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-4073-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

استاندار: باید اقدامات موثرتری برای خوزستان انجام شود

استاندار خوزستان از بهره‌برداری از طرح آماک برای جمع‌آوری گازهای ترش خبر داد و بیان اینکه دولت به وعده خود در این زمینه عمل کرده است، گفت: استان خوزستان موتور محرک اقتصاد مملکت است و توسعه کشور در گرو توسعه استان خوزستان است و در این زمینه می‌طلبد تا برای استان اقدامات موثرتری به منظور بهره‌گیری از پتانسیل‌های آن انجام گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، غلام‌رضا شریعتی در شورای اداری استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی که شامگاه چهارشنبه، 16 فروردین‌ماه در سالن جلسات شهید هاشمی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم کارها و تلاش‌های دولت جنبه عملیاتی پیدا کند و مردم حلاوت این تلاش‌ها را بچشند زیرا استان خوزستان موتور محرک اقتصاد مملکت است و توسعه کشور در گرو توسعه استان خوزستان است و در این زمینه می‌طلبد تا برای استان اقدامات موثرتری به منظور بهره‌گیری از پتانسیل‌های آن انجام گیرد.

وی افزود: استان خوزستان با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار از جمله بنادر، مرزهای آبی، دسترسی به آب‌های آزاد بین‌المللی، منابع عظیم نفت و گاز، سدها و نیروگاه های عظیم، همجواری با بازارهای منطقه و حاشیه خلیج فارس و کشاورزی نیازمند آن است تا اقدامات موثرتری برای بهره‌وری از پتانسیل‌های آن صورت گیرد. 

شریعتی تصریح کرد: خوشحالیم که توجه دولت به استان خوزستان به شکلی است که اولین سفر معاون اول رییس‌جمهور در سال 96 و آخرین سفر ایشان در سال قبل نیز به استان خوزستان بوده است و باید در این زمینه از عنایت دولت به استان خوزستان تشکر کنیم.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی و گرد و غبار استان خوزستان، عنوان کرد: در هیچ استانی به اندازه استان خوزستان در طبیعت مداخله و دستکاری نشده است و این مسأله باعث شده تا خوزستان با مشکلات جدی روبه‌رو شود. 


شریعتی بیان کرد: گسترش سکونتگاه‌های غیر رسمی در استان و حاشیه نشینی به دلیل عوامل مختلفی ازجمله جنگ از دیگر مشکلاتی است که باید برای حل آن‌ها در استان خوزستان و برای به حداقل رساندن آن‌ها تلاش شود.


استاندار خوزستان عنوان کرد: مصوبه ای 5 بندی برای زیرساخت‌های اساسی استان با تلاش هیات دولت در اولین جلسه سال 96 تصویب شد که در این زمینه از دولت تقاضا داریم تا برای عملیاتی کردن آن به ما کمک کند و بتوانیم این مصوبه را با سرعت هر چه بیشتر در خوزستان اجرایی کنیم.

وی گفت: تصویب حق آبه تالاب‌ها به عنوان اولویت اصلی، تکمیل بیمارستان سوانح سوختگی، طرح 550 هزار هکتاری، توسعه مناطق آزاد اروند، آبرسانی طرح غدیر به غرب و شرق استان، مصوبه فاضلاب، ثابت رشد درآمدهای مالیاتی، تبدیل دو درصد درآمدهای نفتی به 3 درصد و احیای کارون از جمله عنایات دولت و مجلس به خوزستان بوده است.

وی گفت: طرح آماک نیز که برای جمع‌آوری گازهای ترش از سوی رییس‌جمهور مطرح شده بود ظرف 2 هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد اکنون به بهره‌برداری رسیده و دولت به وعده خود در این زمینه نیز عمل کرده است.

وی با بیان اینکه اکنون در استان خوزستان حدود 270 کلاس و مدرسه کانکسی در استان داریم، عنوان کرد: امیدواریم در این زمینه با تلاش‌هایی که انجام می‌گیرد تا سال 97 مدارس کانکسی استان خوزستان به صفر برسد و مشکلات نیز در این زمینه حل شود؛ همچنین برای حل مساله گروه ملی صنعت فولاد نیز از دولت کمال تشکر را داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: