• جمعه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-11914-5
  • خبرنگار : 17036
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اهواز:

رونق تولید و ایجاد اشتغال بدون اتکا به دشمن امکان پذیر است

امام جمعه موقت اهواز گفت: راه کنونی ما همان راهی است که رهبر انقلاب فرموده و آن رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان است که بدون اتکا به دشمن و امید بستن به کدخدا امکان پذیر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین میراحمدرضا حاجتی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (18 فروردین‌ماه) با توصیه به رعایت تقوا اظهار کرد: دنیا بازاری برای معامله کردن با سود یا بدون سود و بلکه با ضرر است از این بازار باید استفاده کرد. انسان در این بازار یا با خداوند یا با شیطان معامله می‌کند و راه سومی وجود ندارد. اولیای الهی در این بازار با خداوند معامله می‌کنند و افرادی به گمان باطل خود در این بازار چشم چرانی می‌کنند و لذت می‌برند اما در حقیقت آتش جهنم را خریداری می‌کنند.

وی افزود: افرادی که بر نفس خود غلبه کنند، در این معامله سود می‌برند اما آنان که مسیری جز خدا انتخاب کنند و راه شیطان را در پیش بگیرند، تنها ضرر می‌کنند و تمام سرمایه خود را می‌بازند.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه ابزار شیطان وسوسه کردن در دل انسان است، تصریح کرد: برخی بزرگان و علما وسوسه شیطان را چیز خیلی خوبی می‌دانند، در صورتی که این وسوسه مقدمه مقاومت و جهاد اکبر شود. بنابراین چون انسان در برابر وسوسه‌های شیطان مقاومت می‌کند، مجاهد است و میدان جهاد نیز جهاد اکبر است. در این میدان جهاد، مومنان چون به سلاح سنگین تری مجهز هستند، توانمندتر هستند و در مقابل موج وسوسه دشمن، مقاومت می‌کنند و با سلاح سنگینی که در اختیار دارند، دشمن را می‌کوبند.

حاجتی به بیان آیاتی از سوره مائده و همچنین روایت فرزندان حضرت آدم و برخورد هابیل و قابیل پرداخت و عنوان کرد: شیطان با وسوسه کردن قابیل او را رام کرد و قابیل دچار حسادت ورزی شد. بعضی مفسران می‌گویند بسیاری از خیانت‌های بنی اسرائیل به جهت خصلت‌هایی است که این قوم دارند و یکی از خصلت‌های بنی اسرائیل حسادت ورزی است، در حدی که برادر به برادر خود رحم نمی‌کند. بنابراین باید حواس خود را در کشور جمع کنیم. تنها ترس از خدا می‌تواند باعث مقاومت ما در این عرصه شود.

وی با اشاره به نقش حسادت ورزی در برخورد قابیل با هابیل و قتل هابیل توسط برادر او بیان کرد: حسادت انسان حتی به ولایت چه ولایت فقیه یا ولایت امام علی(ع) رحم نمی‌کند، مگر اینکه خداوند شر حسودان را کم کند؛ بنابراین حسادت خبطی بسیار جدی است. در برابر این وسوسه شیطان در وهله اول باید بازدارندگی از نفس لوامه را تقویت و در وهله دوم به حضرت محمد(ص) و اهل بیت ایشان توسل کرد.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به ایام ولادت امیرالمومنین(ع) و امام محمد جواد(ع) با تبریک ایام ولادت این دو امام بزرگوار گفت: ان شاءالله خداوند ما را از شیعیان و پیروان ایشان قرار دهد.

حاجتی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه امروز به شعار سال 96 که از سوی مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال نامگذاری شد، اشاره و اظهار کرد: امیدواریم بعضی از خواب غفلت بیدار شوند و بدانند که حل مشکلات کشور به دست دشمن و با قدم زدن با دشمنان و رد و بدل کردن لبخند با آن‌ها نیست.

وی ادامه داد: خداوند عزیزانی که در برجام زحمت کشیدند را حفظ کند اما باید دوباره به این باور برسیم که چشم‌ها را تنها باید به زبان و رهنمودهای مبارک امام مسلمین و امامت جامعه دوخت که از روز اول ایشان فرمودند از نیرنگ دشمنان نگرانم و چشم امید به دشمنان نبندید و بلکه بخش واقعی یعنی مقاومت، اقتصاد مقاومتی و حرکت در مسیر بسترسازی برای اقتصاد مقاومتی به ویژه اشتغال‌زایی برای قشر جوان را در نظر بگیرید. متاسفانه در هیچ کدام از این موارد وضعیت خوبی نداریم؛ البته این سخن به معنای انکار خوبی‌ها نیست اما آنچه که از اقتصاد مقاومتی مقصود بود، حاصل نشده است.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: دشمن نیرنگ می‌زند و اظهار عجز دشمن موجب متجری شدن دشمن می‌شود. مقام معظم رهبری این نکته را قبلا متذکر شده‌اند اما مشاهده کردیم که از همان اول برخی از خزانه خالی دم زدند. این موضوع واقعا عجیب است و هنوز هم نتوانسته‌ایم آن را هضم کنیم. بالاخره اظهار عجز پیش دشمن کردند و تا امروز هم شانه‌های آن‌ها نزد دشمن افتاده است و به موقع در برابر دشمنان نمی‌خروشند و به فرهنگ مقاومت دامن نمی‌زنند، نزد دشمن اظهار عجز می‌کنند و برای تسلیم و ایجاد فرهنگ ذلت پذیری قول می‌دهند که البته ملت هم با جمله «هیهات من الذله» به خوبی پاسخ آن‌ها را داده است.

حاجتی عنوان کرد: خانواده‌ها نزد فرزندان خود شرمنده هستند زیرا جوانان خود را بیکار می‌بینند. چرا برخی باید این قدر بخورند تا حالت تهوع و سرگیجه بگیرند و حقوق‌های نجومی دریافت کنند؛ در حالی که بعضی برای تهیه نان شب خود مشکل دارند، آیا این است عدالت علوی؟

وی ادامه داد: بعضی‌ها می خواهند که جامعه را مصرف گرا کنند و جوانان را در خانه‌هایشان بیکار باقی بگذارند. این زمینه‌ساز رویکرد نامناسب مصرف گرایی برای جامعه اسلامی است. متاسفانه بعضی‌ها می‌خواهند که جامعه را مصرف زده کنند و کاملا آرام و بی سر و صدا زمینه تسلیم را در جامعه فراهم کنند. امام خمینی(ره) فرمود جامعه اصلاح نمی‌شود، مگر اینکه مسئولان و رده‌های بالای جامعه اصلاح شوند. در این صورت است که این روند اصلاح به تمامی شریان‌های جامعه انتقال می‌یابد. بنابراین راه همان است که رهبر و امام جامعه فرمود و چاه را دیگران مشخص کردند. این راه، تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان بدون تکیه بر دشمن و امید بستن به کدخدا و تنها امید به خدا است؛ چراکه ایران کشوری قدرتمند و قوی است.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به حمله موشکی امروز آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات حمص بیان کرد: آمریکا امروز بین 50 تا 70 موشک از روی ناوهای جنگی در دریای مدیترانه به این پایگاه شلیک کرد. این موضوع نشان می‌دهد که هیچ‌وقت نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد. آمریکا آدم شدنی نیست. آیا آمریکایی که دو سال به طور شبانه‌روزی یمن را بمباران می‌کند، برای بشریت دل می‌سوزاند

حاجتی افزود: طرح تشدید تحریم‌ها علیه ایران که اخیرا در کنگره امریکا مطرح شد و متاسفانه به علت بعضی سلیقه‌های سیاسی درون ایران، مسکوت ماند، نشانگر این است که آمریکا هیچ‌وقت درست نمی‌شود.

وی خطاب به مسئولان قضایی و انتظامی استان تصریح کرد: برخی فضاهای مجازی و کانال‌ها به اسم «تور گردشگری» در حال راه‌اندازی مکان عیاشی هستند و تصاویر آن را در کمال وقاحت برای نمایش عمومی در صفحات مجازی قرار می‌دهند. از دادستان می‌خواهیم این افراد را که از خارج از کشور خط می‌گیرند، سریعا به جزای خود برسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: