• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-5773-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در نشست ستاد انتخابات استان بررسی شد؛

آخرین اقدامات انجام‌شده برای برگزاری انتخابات در خوزستان

رسیدگی به مشکلات ستاد انتخابات اهواز، استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌سان برای همکاری در برگزاری انتخابات، انجام اقدامات لازم در شهرستان‌ها به‌خصوص در حوزه فناوری اطلاعات و پوشش‌دهی آنتن، آخرین وضعیت رسیدگی به صلاحت داوطلبان شورا و برگزاری دوره‌های آموزشی برای هیأت‌های اجرایی از اهم موارد مطرح در جلسه ستاد انتخابات خوزستان بود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجوان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر علی‌حسین حسین‌زاده رئیس ستاد انتخابات خوزستان در جلسه این ستاد در محل استانداری، اظهار کرد: باتوجه به وسعت و گستردگی کار در حوزه انتخابیه اهواز، جلسه‌ای ویژه برای اهواز برگزار کردیم که تمام مشکلات مطرح و در حضور اعضای ستاد رسیدگی شود.

 

وی با اشاره به بهبود وضعیت خوزستان در ستاد انتخابات کشور گفت: در جلسه‌ای که با حضور رئیس ستاد انتخابات کشور و رؤسای استان‌ها برگزار شد، گزارشی از وضعیت استان‌ها ارائه شد که در این زمینه خوزستان نسبت به دوره‌های گذشته در سطح بالاتری قرار گرفته است. امیدواریم این روند موفقیت‌آمیز تا پایان انتخابات ادامه پیدا کند و انتخاباتی موفق با حضور حداکثری برگزار کنیم.

 

همچنین جمال عالمی‌نیسی رئیس کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات خوزستان، اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی جلسه‌ای با حضور تعداد قابل توجهی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های وابسته به دولت برگزار کردیم و مقرر شد همکاری لازم را در برگزاری انتخابات با ستاد داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: کمک‌های پشتیبانی متوازن و متناسب با نیازهای حوزه‌های انتخابی در شهرستان‌ها صورت می‌پذیرد تا در هیچ حوزه‌ای با مشکلی مواجه نشویم.

 

عالمی‌نیسی گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و بسترسازی انجام‌شده، ان‌شاءالله انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری خواهیم داشت.

 

همچنین حبیب‌الله فضل‌الله‌پور دبیر ستاد انتخابات خوزستان، عنوان کرد: بر اساس تصمیم‌گیری‌های جلسات گذشته مقرر شد که شهرستان‌های ماهشهر و امیدیه به‌عنوان شهرستان پایلوت برای برگزاری انتخابات الکترونیکی قرار گیرند.

 

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در ستاد انتخابات در این مدت، افزود: بازدیدهای میدانی از شهرستان‌ها آغاز و آسیب‌شناسی انجام شده است؛ همچنین اقدامات لازم برای رسیدگی به مشکلات شهرستان‌ها به‌ویژه در حوزه فناوری در حال رسیدگی است.

 

دبیر ستاد انتخابات خوزستان تصریح کرد: طی بازدیدهایی که با حضور نهادهای اجرایی شهرستان‌ها ازجمله شهرداری و دیگر مراکز خدمات‌رسان در انتخابات از برخی فرمانداری‌ها انجام شد، عملکرد شهرستان‌ها مورد بازبینی قرار گرفت و مقرر شد کاستی‌ها رفع شود .

 

فضل‌الله‌پور ادامه داد: همچنین با دستگاه‌های خدمات‌رسان دولتی جلساتی برگزار شد تا همکاری لازم را در برگزاری انتخابات داشته باشند.

 

محسن سزاری رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات خوزستان، نیز در این جلسه توضیحاتی در زمینه پوشش آنتن‌دهی مخابراتی در شهرستان‌ها ارائه داد و گفت: با توجه به مشکلات ستاد انتخابات اهواز قرار شد که این کمیته جلسه ویژه‌ای را در فرمانداری اهواز با حضور اعضای ستاد برگزار کند.

 

همچنین محسن پیرهادی رئیس کمیته استعلامات ستاد انتخابات خوزستان، اظهار کرد: فرآیند رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر و روستا در فرمانداری‌ها و استان در حال انجام است و در موعد مقرر به پایان خواهد رسید و نتیجه به شخص داوطلب ارسال خواهد شد.

 

وی افزود: ملزومات برگزاری انتخابات اعم از تعرفه، مهر و دیگر موارد نیز در چند روز گذشته تحویل گرفته شد.

 

عیدی‌پور رئیس کمیته آموزش ستاد انتخابات خوزستان، نیز عنوان کرد: دوره‌های آموزشی برای اعضای هیأت‌های اجرایی ستاد انتخابات به طور کامل برگزار و آموزش‌های لازم در استان و شهرستان‌ها داده شده است؛ چنانچه نیازی به برگزاری دوره مجدد باشد، آمادگی لازم در این زمینه وجود دارد.

 

همچنین شهاب رزمی رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات خوزستان، با ارائه گزارشی از روند اطلاع‌رسانی در بخش اخبار انتخابات گفت: اخبار انتخابات به‌طور مرتب در سایت استانداری و سایت انتخابات درج می‌شوند و در شهرستان‌ها نیز کمیته اطلاع‌رسانی فرمانداری‌ها به تبعیت از کمیته استان، در حال فعالیت هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: