• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-6976-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

12 و 13 بهمن‌ماه در اهواز؛

چهارمین کنفرانس ملی مطالعات انگلیسی برگزار می‌شود

چهارمین کنفرانس ملی مطالعات انگلیسی با رویکرد آسیب‌شناسی بیگانگی و تنفر از زبان انگلیسی در سطح کلان در راستای نگرش چندگانه به آخرین تحولات مرتبط با وضعیت زبان انگلیسی در کشور ، 12 و 13 بهمن‌‌ماه سال جاری در اهواز برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار علمی و آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با توجه به شرایط ارتباطات جهانی موجود و وضعیت کاربردی زبان‌ها، به‌طور یقین احساس کردن جهان به‌عنوان یک دهکده، زمانی به‌طور عملی و تقریباَ کامل قابل تصور است که زبان انگلیسی توانسته باشد نقش ارتباطی خود را در یک جامعه ایفا کند.

 

در این راستا با توجه به قدرت کاربردی زبان انگلیسی در زمینه‌های مختلف در جهان، موفقیت در به‌کارگیری زبان انگلیسی توسط افراد، افق جدیدی از رشد در جنبه‌های مختلف را برای افراد می‌تواند ایجاد کند، اما آنچه امروز در سطح کشور شاهد آن هستیم بیگانگی روانی و تنفر از زبان انگلیسی است که توانسته است زبان انگلیسی را در حد یک سمبل یا واحد درسی معرفی کند. این نقش سمبلیک نتیجه غفلت و نوع نگرش مسئولان در بخش آموزش و برنامه‌ریزی مرتبط است.

 

بر این اساس آسیب‌شناسی بیگانگی و تنفر از زبان انگلیسی در سطح کلان از طریق پژوهش‌های کاملاً کاربردی و به‌کاربردن یافته‌های علمی این تحقیقات و دیگر پژوهش‌ها یک حقیقت غیر قابل انکار است که در بخش‌های برنامه‌ریزی و آموزش در تمام مقاطع تحصیلی مورد غفلت واقع شده است.

 

بنابراین نیاز است تا پژوهش‌های لازم در این زمینه از دیدگاه‌ها و جنبه‌های مختلف انجام و آخرین یافته‌های علمی به اشتراک گذاشته شود.

 

به‌منظور بررسی آخرین تحولات و یافته‌های علمی آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی، چهارمین کنفرانس ملی مطالعات انگلیسی با گرایش‌های آموزش و یادگیری، ادبیات و ترجمه، در روزهای 12 و 13 بهمن‌‌ماه 1396 توسط مؤسسه پژوهشگران اندیشمند و با همکاری و حمایت دانشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی در اهواز برگزار می‌شود و کمیته علمی بین‌المللی متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های داخلی و خارجی مقالات ارسالی را داوری می‌کند.

 

در راستای نگرش چندگانه به آخرین تحولات مرتبط با وضعیت زبان انگلیسی در کشور، میان‌رشته‌ای بودن به‌عنوان مبنای اصلی کنفرانس برنامه‌ریزی شده است تا متخصصان با گرایش‌های مختلف بتوانند مسائل جاری مرتبط را از دیدگاه‌های مختلف و بر اساس گرایش خود بررسی کنند.

 

با توجه به استقبال خوب سه دوره پیشین کنفرانس، برای چهارمین دوره نیز از پژوهشگران و دانشگاهیان داخل و خارج از کشور دعوت شده است تا مقالات خود را با توجه به محورهای اعلام‌شده به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

 

مقالات دریافت‌شده در صورت دریافت تاییدیه از سوی کمیته علمی کنفرانس، برای ارائه به‌صورت شفاهی یا پوستر اعلام می‌شوند و مقالات منتخب، پس از ارائه در کنفرانس در مجلاتی مانند مجله آموزش زبان انگلیسی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) منتشر و در پایگاه سیویلیکا نمایه می‌شوند.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت‌نام و ارسال چکیده مقالات خود می‌توانند به وب‌سایت چهارمین کنفرانس ملی مطالعات انگلیسی (آموزش و یادگیری، ادبیات و ترجمه) به نشانی www.eltl.ir مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: