• جمعه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 961-11581-5
  • خبرنگار : 17028
  • منبع خبر : ----

دبیر فدراسیون ورزش‌های همگانی:

در زمینه ورزش پیاده‌روی به خوبی فرهنگ‌سازی شده است

دبیر فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: خدا را شکر در زمینه ورزش پیاده‌روی بسیار خوب فرهنگ‌سازی شده است و می‌بینیم که مردم دیگر به صورت خودجوش در چنین برنامه‌هایی شرکت می کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، محمدرضا دوست‌محمدی در همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی که امروز (جمعه) در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به توصیه تمام کارشناسان ورزش و تمام کسانی که به امر سلامتی اشراف دارند، ورزش پیاده‌روی یکی از ساده‌ترین و مفیدترین ورزش‌هایی است که به سلامت روح، جسم و ایجاد نشاط در جامعه کمک موثری می‌کند.

وی بیان کرد: این ورزش که خوشبختانه زیرساخت آن‌چنانی هم نمی خواهد و در همه جا نیز قابل اجرا است، بسیار مورد اقبال قرار گرفته است و در دستور کار فدراسیون هم قرار دارد، البته انجام ورزش پیاده‌روی به‌عنوان یکی از کارهای فدراسیون است.

دبیر فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: ما دارای 25 انجمن هستیم و بالغ بر 50 رشته ورزشی را هم تحت پوشش داریم ولی پیاده‌روی خانوادگی، به لحاظ این‌که بیشتر استان‌ها و مردم از آن استقبال دارند، بیشتر به چشم آمده است و وضعیت آن را هم خیلی خوب ارزیابی می‌کنیم. خدا را شکر در این راستا نیز بسیار خوب فرهنگ‌سازی شده است و می‌بینیم که مردم دیگر به صورت خودجوش می‌آیند.

وی عنوان کرد: تلاش ما این است که طبق ماموریتمان، تمام اقشار جامعه را تحت پوشش قرار دهیم و باتوجه به برنامه‌های بلندمدتی که تهیه کرده‌ایم، چشم‌اندازی را در نظر گرفته‌ایم که ان‌شاءالله تا سال 1404، کار به صورتی پیش رود که تا 50 درصد مردم ما بتوانند در ورزش به نوعی مشارکت داشته باشند.

دوست‌محمدی درخصوص نگاه فدراسیون به بخش بانوان هم گفت: بسیار خوشحالم که بخش اعظمی از کسانی که هم رشته‌های ما را اداره می‌کنند و هم به آن می‌پردازند، بانوان هستند. در بین 50 فدراسیون کشور، تعداد ورزشکاران رسمی و بیمه‌شده در بخش بانوان، کسانی هستند که جزو فدراسیون همگانی می‌باشند و ما آمار اول را در بخش بانوان داریم و این آماری است که خود وزارت ورزش و جوانان منعکس کرده است. تلاش ما این است که بانوان سهم بسزایی در برنامه‌هایمان داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: