• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-8080-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خوزستان بازپس‌گیری موزه هنرهای معاصر اهواز از بخش خصوصی را خواستار شد

استاندار خوزستان گفت: با واگذاری برخی مکان‌ها به بخش خصوصی موافق هستیم اما برخی از مکان‌ها اعتبار یک استان محسوب شده و به همین دلیل عزم جدی را برای بازپس‌گیری موزه هنرهای معاصر به کار گرفته‌ایم.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ  غلام‌رضا شریعتی در دیدار جامعه هنرمندان استان در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان اظهار کرد: پیش از این به نظر می‌رسید که وضعیت فعالیت‌های هنری در استان چندان مناسب نیست اما با گزارش عملکرد هنرمندان استان و برنامه‌های مفیدی که در سال‌های اخیر در این بخش برگزار شده می‌توانیم به روزهای خوب هنر در خوزستان امیدوار باشیم.


وی افزود: انتظارات هنرمندان به‌حق و به‌جا است و ما نیز تمام سعی خود را برای به حداقل رساندن مشکلات و موانع پیش روی هنرمندان استان به کار می‌گیریم.


استاندار خوزستان ادامه داد: باتوجه به استعدادهایی که در حوزه هنر در خوزستان وجود دارد باید برنامه‌های بخش‌های فرهنگی، هنری و موسیقی و تولید گسترش پیدا کند و ما نیز به‌عنوان پشتیبان از جامعه هنرمندان استان حمایت خواهیم کرد.


وی بیان کرد: اکنون نیاز است که با برنامه‌های هنری فضای استان را شاد کنیم چراکه فضای بی‌انگیزگی چرخه اقتصاد استان را کند خواهد کرد.


شریعتی تصریح کرد: درحال حاضر باتوجه به ظرفیت‌ها و توانایی هنرمندان خوزستانی، نیاز است که بستر مناسب را برای رشد و توسعه فرهنگ و هنر استان فراهم سازیم.


وی بیان کرد: یکی دیگر از مطالبات جامعه هنرمندان استان تاسیس دانشکده و مراکز آموزش هنر در استان است که یک مطالبه به‌حق است چرا که در غیر این صورت هنرمندان استان برای پیشرفت و آموزش به سایر استان‌ها رفته و دیگر این ظرفیت‌ها به سختی به خوزستان باز می‌گردند.


استاندار خوزستان گفت: ما آمادگی کامل خود را برای تحقق خواسته‌های هنرمندان خوزستانی اعلام کرده و در زمینه تامین اعتبارات مورد نیاز توسعه فضاهای هنری استان نیز از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.


وی بیان کرد: تهیه و تنظیم یک برنامه مدون و پایه‌ای برای رشد و ارتقای سطح هنر در استان یکی از ضرورت‌های رفع مشکلات موجود است، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان باید درخواست‌های هنرمندان را در قالب این برنامه مدون یک ساله به استانداری ارائه دهد.


شریعتی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از درخواست‌های هنرمندان استان برگزاری جشنواره‌های مختلف هنری به‌ویژه در زمینه خوشنویسی و کاتبان قرآنی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.


وی افزود: یکی دیگر از مطالبات هنرمندان استان بازپس‌گیری موزه هنرهای معاصر استان است که این امر به صورت جدی در دست پیگیری بوده و با رعایت انصاف نسبت به بخش خصوصی متولی این مکان، در حال حاضر باید این مکان هنری به جامعه هنرمندان بازگردد.


استاندار خوزستان همچنین به واگذاری موزه میراث فرهنگی به سازمان آب و برق اشاره کرد و گفت: مدتی پیش قرار بود این موزه برای ساخت به سازمان آب و برق واگذار و ظرف مدت 12 ماه نیز آماده بهره‌برداری شود اما میراث فرهنگی استان نسبت به احداث آن متعهد شد که پس از مدت‌ها هنوز نتوانسته این موزه را به سرانجام برساند.


وی تاکید کرد: اگر این پروژه تا یک ماه آینده تعیین تکلیف نشود، ادامه کار به سازمان آب و برق واگذار می‌شود.


استاندار خوزستان شامگاه یک‌شنبه با جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه هنر استان در سالن شهید رجایی استانداری دیدار کرد که در این جلسه مسائل و مشکلات جامعه هنرمندان استان از سوی حاضران در جلسه مطرح شد.


بازپس گیری موره هنرهای معاصر استان، استفاده از ظرفیت هنرمندان استان برای برنامه‌های شبکه صداوسیمای استان، توجه بیشتر به تئاتر عروسکی و تئاتر خیابانی، همکاری آموزش و پرورش با کانون پرورش فکری کوکان و نوجوانان، تاسیس دانشکده سینمایی و دانشکده هنرهای زیبا در استان، توسعه فضای هنری، نصب تابلوهای تبلیغاتی ویژه هنرمندان استان در سطح شهر، رسیدگی به مسکن هنرمندان و حمایت از تولیدات هنری فیلمسازان خوزستانی ازجمله خواسته‌های هنرمندان استان در این جلسه از استاندار خوزستان بود.


استاندار خوزستان نیز وعده رسیدگی به تمامی مطالبات هنرمندان را داده و از مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان خواست این درخواست‌ها را در قالب یک برنامه مدون یک ساله به استانداری ارائه کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: