• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-12374-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیر برنامه‌ریزی سازمان آب و برق خوزستان:

هیچ نگرانی در خصوص سرریز سد کرخه و دز وجود ندارد

مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پایه منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: هیچ نگرانی در خصوص سرریز سد کرخه و دز وجود ندارد و هشدارهای اعلام شده، برای آن است تا مردمی که در کنار رودخانه‌ها حضور پیدا می‌کنند، مراقب افزایش میزان آب در این فصل باشند.

داریوش بهارلویی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: سرریز کردن مفهوم بدی نیست و این کار برای حفظ شرایط سدها انجام می‌گیرد زیرا به طور عادی برای مثال ورودی یک سد 7 میلیارد مترمکعب، اما ظرفیت آن حدود 2 میلیارد مترمکعب است و باید برای حفظ شرایط سد، سرریز انجام بگیرد.

 

وی افزود: بسته به شرایط وضع آب و پیش‌بینی‌های انجام شده در خصوص بارندگی‌ها ممکن است در برخی از زمان‌ها، میزان محدودی از آب رهاسازی شود تا شاهد سیلاب و یا فشار در برخی از منابعی که کم آب هستند نباشیم.

 

بهارلویی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی بارش‌ها برای 40 روز آینده، برآوردهایی انجام می‌گیرد تا نسبت به سرریز آب از سدها اقدام شود.

 

وی گفت: زمان کمی به پایان دوره بارشی باقی مانده است و برای آنکه فشار را در برخی از حوضه‌ها که آب کمتر است، کم کنیم در جایی که بارش‌ها بیشتر است رهاسازی آب انجام می‌گیرد تا فشار در آن مناطق کاهش پیدا کند.

 

مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پایه منابع آب سازمان آب و برق خوزستان در خصوص هشدارهای مدیریت بحران در بحث سرریز سدها عنوان کرد: دبی ورودی به سدها دبی نگران‌کننده‌ای نیست و دبی پایه رودخانه‌ها در این فصل به همین شکل است و امکان سیل و نگرانی از سرریزها وجود ندارد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: