• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-12474-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خارج‌سازی 180 مغروقه جنگی از آبراه‌های اروند و کارون

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از خارج‌سازی نخستین مغروقه در اروندرود در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، عادل دریس با اعلام این خبر اظهار کرد: این شناور غرق شده، از نوع دوبه با ابعاد 45 متر طول، ۸ متر عرض و 4 متر ارتفاع در محدوده کشتی‌سازی اروندان قرار داشت.

وی با اشاره به این‌که این مغروقه از مغروقه‌های نیمه سخت در اروندرود محسوب می‌شد، افزود: این مغروقه در راستای ارتقای ایمنی و پاکسازی رودخانه اروند خارج‌سازی شد.

دریس، با بیان این‌که با خارج‌سازی این مغروقه تعداد مغروقه‌های خارج‌سازی شده در کارون و اروند به 180 فروند رسید، اظهار کرد: از سال 72 تاکنون 55 فروند از اروند و 125 فروند مغروقه از کارون خارج‌سازی شده است.

وی عنوان کرد: خارج‌سازی این مغروقه در چهارچوب قرارداد خارج‌سازی ۳۹ فروند مغروقه در اروندرود که از شهریورماه سال گذشته آغاز شده، صورت گرفته است؛ این قرارداد با اعتبار بیش از ۶۲۵ میلیارد ریال در حال اجرا است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: بر اساس این قرارداد تاکنون 17 فروند مغروقه شامل ۱۲ فروند مغروقه آسان، سه فروند مغروقه سخت و دو فروند نیمه‌سخت خارج‌سازی شده و 22 فروند مغروقه دیگر نیز باید خارج‌سازی شود.

دریس خاطرنشان کرد: در مجموع 72 فروند مغروقه در رودخانه‌های اروند و کارون باقیمانده است که خارج‌سازی آن‌ها موجب رونق و توسعه اقتصادی منطقه خواهد شد.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: