• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-12574-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان خبر داد:

اجرای 26 طرح آبرسانی و دفع آب‌های سطحی در مناطق حاشیه اهواز و کارون

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان از اجرای 18 پروژه مربوط به اصلاح و بهسازی شبکه فاضلاب و دفع آب‌های سطحی و 8 پروژه آبرسانی در مناطق حاشیه‌نشین شهرهای اهواز و کارون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، فرامند هاشمی زاده در جلسه بررسی مشکلات مناطق حاشیه‌نشین شهرهای اهواز و کارون که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد با تأکید بر لزوم چاره اندیشی و هماهنگی جهت اتمام پروژه‌های در حال اجرای مناطق حاشیه‌نشین که بعضاً به صورت نیمه‌کاره رها شده است، اظهار کرد: وضع کنونی مناطق حاشیه‌نشین در زمینه آبرسانی و فاضلاب مناسب نیست و علیرغم هزینه‌ها و تلاش‌هایی که برای رفع این مشکلات صورت گرفته، رضایت‌مندی مردم حاصل نشده است.

وی افزود: طی موافقت‌نامه‌ای با شرکت ملی مناطق نفتخیز مبلغ 56 میلیارد ریال برای اصلاح و بهسازی شبکه آب و فاضلاب مناطق حاشیه‌نشین تأمین خواهد شد که بر همین اساس پروژه‌های مختلفی در مناطق حاشیه‌نشین شهر در دست اجرا است.

هاشمی زاده تصریح کرد: اقداماتی که در این راستا انجام می‌گیرد، باید با اجرای طرح جامع اصلاح و بهسازی شبکه آب و فاضلاب کلانشهر اهواز که از سوی هیأت وزیران با مبلغ 1700 میلیارد تومان به تصویب رسیده است و باید ظرف مدت سه سال اجرایی شود، هم جهت باشد.

همچنین در ادامه این جلسه فردوس کریمی مدیرعامل آب و فاضلاب اهواز، با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا در مناطق حاشیه اهواز و کارون گفت: عین دو، ملاشیه، کوی آل صافی، کوی مهدیس، منبع آب و تعداد دیگری از مناطق حاشیه کلانشهر اهواز و همچنین مناطق اسلام آباد، درویشیه و شریعتی نیز به عنوان نقطه‌های بحرانی شهرستان کارون در اولویت انجام پروژه‌های آبرسانی و اصلاح و بهسازی شبکه فاضلاب قرار دارند.

وی افزود: بر اساس برنامه تدوین‌شده اقدامات فوری در جهت رفع مشکل دفع آب‌های سطحی در قالب برنامه کوتاه‌مدت در این مناطق انجام خواهد شد و پس از آن برنامه بلندمدت که بر اساس آن 100 کیلومتر شبکه فاضلاب و 9 باب ایستگاه پمپاژ با اعتباری بالغ بر 160 میلیارد تومان است، اجرایی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: