• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-13674-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان برنامه و بودجه خوزستان:

روابط ما با عراق باید یک بازی برد- برد باشد

معاون سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: روابط ما و عراق باید یک بازی برد – برد باشد و اگر تفاهمی با کشور عراق داریم باید از آن پیروی کنند و در این زمینه نیز ما باید از همه ابزارهای خود استفاده کنیم و بتوانیم یک شریک استراتژیک برای کشور عراق باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، مهرداد نیکو در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که امروز، 29 فروردین ماه در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در مقعطی اقداماتی انجام شده است که ما بازارمان را در عراق از دست ندهیم و سهم خود را در بازار عراق تثبیت کنیم.

وی افزود: باید روابط با عراق ریشه‌یابی شود و لازم است روندهای مثبت خود را تقویت کنیم تا در عراق موفق شویم.

نیکو تصریح کرد: محصولاتی که به عراق صادر می‌کنیم در حوزه‌های مختلف است که هرکدام به زیرساخت‌های خاص خود نیازمند است و دسته‌بندی کردن هر کدام از این اقتصادها می‌تواند به ما کمک کند.

وی تصریح کرد: صدور خدمات فنی و مهندسی نکته مهمی است و استان خوزستان در حوزه پروژه‌های آبی منطقه نیز سرآمد است.

نیکو اظهار کرد: باید از الگوهای موفق در بحث حضور در عراق الگوبرداری و گزینش کنیم و از این الگوها بهره ‌بگیریم تا طیفی از شرکت‌های ایرانی در عراق حضور یابند و به هم کمک کنند.

وی افزود: دولت در کنار بخش خصوصی است و آنچه بخش خصوصی بخواهد وظیفه ما است که آن را دنبال کنیم. ما باید از همه ابزارها استفاده کنیم تا دولت عراق به تعهداتش پایبند باشد زیرا بحث اقتصاد اولویت اول ما است.


همچنین در این نشست نوراالله حسن زاده رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان ، اظهار کرد: بهترین کسانی که می‌توانند برنامه‌ریزی انجام دهند اتاق‌های بازرگانی هستند و باید اعلام کنند که دولت برای آن‌ها چه کاری انجام دهد و راهکارها و دغدغه‌های بخش خصوصی را به دولت اعلام کنند.

وی افزود: مسایل و مشکلات باید دسته‌بندی شود و یکی یکی آن‌ها را حل کرد و بخش خصوصی خود باید بگوید که دولت چه کمکی می‌تواند به آن‌ها داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: