• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-14074-5
  • خبرنگار : 17028
  • منبع خبر : ----

معاون قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء:

تجهیزات مهندسی نیروهای مسلح باید در خدمت توسعه کشور قرار بگیرد

معاون پروژه‌های عمرانی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: تمام هم و غم قرارگاه خاتم‌الانبیاء این است که بتواند پروژه‌های نیمه تمامی را که در اختیار دارد به اتمام برساند.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، سردار صالحی در نشست با استاندار خوزستان که امروز، 29 فروردین ماه در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بحث اساسی که دنبال می‌کنیم، رصد گلوگاه‌های تهدید در کشور است. زمانی که هواپیماهای بدون‌ سرنشین آمریکایی در کشور به زمین می‌نشینند، با افتخار می‌گوییم که همکاران عزیزمان‌ در شرق کشور از مرزهای جغرافیایی کشور به خوبی محافظت و این هواپیمای بدون ‌سرنشین را بر زمین می‌نشانند و در غرب نیز به همین صورت است و این‌ها افتخاری برای کشور است.

 

وی افزود: اگر می‌بینید که در جای جای کشورهای همسایه، دشمنان به چشم طمع به دین و ایمان منطقه نگاه می‌کنند و یک غده چرکین هستند، فرماندهانی در آن مناطق هستند که این دشمنان را به عقب می‌رانند و تمام برنامه‌های آن‌ها را نقش بر آب می‌کنند.

 

صالحی تصریح کرد: نیروهای مسلح از تجهیزات مهندسی برخوردار هستند که باید در خدمت توسعه کشور باشند. همچنين در بحث سیاست های استراتژی کشورهای بزرگ و حتی آمریکا؛ رصد موضوعات استراتژیک ایالات متحده آمریکا جزء وظایف ارتش و مهندسی تجهیزات آمریکا است که از این ارتش و مهندسی تجهیزات می خواهد، پیچیده ترین موضوعات مهندسی ایالات متحده آمریکا را را رصد و حل کنند. .

 

وی بیان کرد: امروز که در خدمت شما هستیم، پروژه‌های بسیار بزرگی را به اتمام رسانده‌ایم که ان‌شاءالله سال آینده به افتتاح خواهند رسید.

 

صالحی افزود: یکی از نگرانی‌هایی که داشتیم، در خصوص پروژه‌های وزرات نفت بود که پس از این‌که تحریم‌ها آغاز شد، قرارگاه نیز به بحث پروژه‌های نفت ورود پیدا کرد و خوشبختانه شاهد افتتاح متوالی این پروژه‌ها هستیم.

 

وی افزود: همچنین سال گذشته که در ترکمنستان بحث سرما و اختلاف قیمتی در بحث گاز پیش آمد، عزم جدی پیدا کردیم که به این بخش نیز ورود پیدا کنیم که بر این اساس، اولین پروژه‌ای که قرارگاه خاتم‌الانبیاء دنبال کرد، فاز 15 و 16 پارس جنوبی بود که سال 94 نیز به افتتاح رسید.

 

صالحی ادامه داد: امروز نیز شاهد این هستیم که فازهای 17 تا 21 افتتاح شدند و روزانه 150 میلیون مترمکعب گاز به چرخه گاز کشور اضافه شد.

 

وی گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء پروژه‌های خیلی عظیم‌تری را هم دنبال کرد که شامل بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی با تولید روزانه 60 میلیون لیتر بنزین یورو 4 و 5، سوخت جت، گازوئیل و مشتقات بنزین است و این نیز آماده افتتاح است و به احتمال بسیار طی روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون پروژه‌های عمرانی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: ما در سال 95 حدود 60 پروژه را کتباً به دولت اعلام کردیم که در ستاد اقتصاد مقاومتی، تعدادی از پروژه‌های نفتی و همچنین زیرساختی و عمرانی مصوب شده است. 

 

صالحی گفت: ما در مسیر فعالیتمان تلاش می‌کنیم که بخش خصوصی هم حفظ شود و اکنون نزدیک به 5 هزار پیمانکار با مجموعه‌های مختلف قرارگاه در ارتباط هستند. همچنین تلاش می‌کنیم بحث اشتغال جوانان را به صورت جدی دنبال کنیم.

 

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصاد کشور، تلاشمان این است که با مدل‌های مالی مختلف بتوانیم پروژه‌ها را به انجام برسانیم و با توجه به رویکرد و تاکید مقام معظم رهبری بر توجه ویژه به پروژه‌های استان خوزستان، ما هم اعلام آمادگی و به وظیفه‌مان عمل می‌کنیم و آمادگی ورود داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: