• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-14474-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو هیات مدیره راه‌آهن کشور:

برنامه توسعه حمل و نقل ریلی کشور بزودی ابلاغ می‌شود

عضو هیات مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: برنامه توسعه حمل و نقل ریلی به زودی در گردهمایی مدیران کل راه‌آهن سراسر کشور توسط مدیرعامل راه‌آهن ابلاغ می‌شود.

 

سعید رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با بیان این‌که توجه ویژه به توسعه حمل و نقل ریلی در دولت تدبیر و امید وجود دارد، اظهار کرد: توسعه حمل و نقل ریلی جزو برنامه‌های اولویت‌دار رییس جمهور است و آخرین بار در زمان تقدیم لایحه بودجه سالیانه مجددا تأکید کردند که توسعه حمل نقل و ریلی جزو اولویت‌های دولت یازدهم است.

 

وی افزود: توجه به توسعه حمل و نقل ریلی مورد تأکید رهبری بوده و هست و این توجه و تأکید در بندهای 25 و 24 قانون سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغیه رهبری است و در این بندها به صراحت به توسعه حمل و نقل ریلی و ایجاد مزیت رقابتی برای راه‌آهن توجه و تأکید شده است.

 

رسولی با بیان این‌که گسترش کریدورهای ترانزیتی و کریدور شمال به جنوب نیز مورد تأکید جدی دولت است، تصریح کرد: راه‌آهن در سال‌های اخیر با جدیت و تلاش زیاد از این حمایت‌ها استفاده کرده است و همکاران من عزمشان را جزم کرده‌اند تا به توفیقات بیشتر دست پیدا کنند.

 

وی افزود: برای رسیدن به اهداف بلندی که در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده، در حال تجهیز خود هستیم و برنامه‌ریزی‌های مفصلی را انجام داده‌ایم و همکاران ما در معاونت‌های راه‌آهن و مناطق برنامه‌های عملیاتی را برای رسیدن به این هدف طی سال‌های اجرای برنامه ششم توسعه به تفکیک ارائه کرده‌اند .

 

عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در هیات مدیره راه‌آهن نیز این موضوع در دستور کار قرار گرفت و چندین جلسه در خصوص تصویب برنامه‌ها برگزار شد .

 

رسولی بیان کرد: با عزمی جزم بنا داریم از همه زمان‌های برنامه استفاده لازم و کامل را ببریم و برنامه توسعه حمل و نقل ریلی به زودی در گردهمایی مدیران کل راه‌آهن سراسر کشور توسط مدیرعامل راه‌آهن ابلاغ می‌شود .

 

وی با بیان این‌که از 25 اسفند 95 تا 15 فروردین 96 یک میلیون و 700 هزار مسافر در پیک مسافرتی نوروز جابه جا شد، یادآور شد: در برنامه ششم توسعه هدفگذاری که قانون برای راه‌آهن کرده، سهم 30 درصدی در حمل بار و سهم 20 درصدی در حمل مسافر است.

 

رسولی اظهار کرد: خرسندیم که در سال 95 رکورد حمل بار را در تاریخ راه‌آهن پشت سر گذاشتیم و رکورد حمل بار از طریق ناوگان ریلی کشور با جابه جایی 40 میلیون تن بار در سال 95 در تاریخ راه‌آهن شکسته شد .

 

وی تصریح کرد: در زمینه حمل مسافر علی‌رغم این‌که در سال 95 بیش از 300 واگن با عمر بالا و فرسوده را به منظور ارتقای کیفیت و ایمنی سیر مسافر از رده خارج کردیم اما آمار حمل مسافر مشابه سال قبل و با رشد اندکی همراه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: