• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-11376-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان:
فرهنگ کرامت بازنشستگان نهادینه شود

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه حقوق و بیکاری فرزندان باری سنگین بر دوش بازنستگان است، گفت: از استاندار می‌خواهیم که با راه‌اندازی کمیته سالمندان فرهنگ کرامت بزرگسال و بازنشسته نهادینه شود و همان‌طور که فرماندار یا بخشدار گزارشی از عملکرد خود ارائه می‌دهد، گزارشی از عملکرد در توجه به سالمندان را نیز ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار علمی و آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، حبیب‌الله کردونی در دیدار با اعضای کانون بازنشستگان آموزش و پرورش که امروز (چهارشنبه، 30 شهریورماه) در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این جلسه با صدور احکام افزایش سالانه مقارن شد. قرار بود این افرایش حقوق 10 درصدی باشد، اما امسال برای اولین‌بار تغییراتی ایجاد کردند که این تغییرات موجب تفاوت بسیاری در پرداخت‌ها و رضایت بازنشستگان شد.

وی افزود: کانون‌ها، تشکل‌های مردمی هستند. اعضای کانون بازنشستگان، به‌طور شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند و مطالبه‌ای نیز ندارند. تنها هدف آن‌ها خدمت به هم‌صنفان خود است. از اقدامی که برای کوی باهنر در اهواز انجام شد، تشکر می‌کنم. همه ما می‌دانیم که مسائل حقوقی ارتباطی با این جلسه ندارند، اما چیزی که استاندار پیگیری می‌کند حقوق شهروندی است.

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان گفت: از استاندار می‌خواهیم با راه‌اندازی کمیته سالمندان و توجه به بزرگسالان، سالمندان و پیشکسوتان، حقوق شهروندی را مطالبه کند و ادارات مختلف تلاش کنند فرهنگ کرامت، بزرگسال، سالمند و بازنشسته را نهادینه کنند. امیدوارم با دستورات استاندار همان‌طور که فرماندار یا شهردار گزارشی از عملکرد خود ارائه می ‌دهد، گزارشی ار عملکردش در توجه به سالمندان نیز ارائه دهد تا در آینده این فرهنگ نهادینه شود.

کردونی در خصوص حقوق بازنشستگان گفت: همه می‌دانند اگر حقوق یک بازنشسته تنها به خود و همسرش اختصاص داشته باشد همیشه کافی است، اما این حقوق به نوه، پسر، دختر، ازدواج و ... اختصاص دارد که تبدیل به بار سنگینی بر دوش بازنشسته می‌شود.

وی ادامه داد: بیکاری فرزندان و بحث حقوق باری است که بر دوش بازنشستگان سنگینی می‌کند. انتظار نداریم دولت تمام فارغ‌التحصیلان را سر کار ببرد، بلکه می‌خواهیم زمینه اشتغال را فراهم کند. اعضای کانون با کمال میل و رغبت آماده هرگونه همکاری با استانداری و فرمانداری در زمینه‌های مختلف هستند.

کردونی گفت: تقاضا دارم که زمینه مشارکت این افراد در شورای آموزش و پرورش و شورای اداری فراهم شود؛ البته هم‌اکنون نیز چنین کارهایی انجام می‌شود اما می‌توان آن را افزایش داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: