• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-7173-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معرفی تأیید صلاحیت شدگان شوراها به وزارت کشور تا پایان امروز

دبیر ستاد انتخابات از اعلام اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت شده پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیأت‌های نظارت به وزارت کشور تا پایان امروز خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی پورعلی مطلق در گفت‌وگویی اظهار کرد: اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت‌شده شوراها از سوی هیأت‌های اجرایی از 25 فروردین در اختیار هیأت‌های نظارت قرار گرفت و آنان پس از مهلت هفت روزه باید نتایج بررسی‌هایشان را در اختیار ما قرار دهند. 

وی افزود: وزارت کشور نیز موظف است فهرست اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت شده را حداکثر تا دوم اردیبهشت به مدت 2 روز به داوطلبان اعلام کند و ردصلاحیت شدگان نیز از سوم تا ششم اردیبهشت مهلت اعتراض دارند. 

پورعلی مطلق گفت: داوطلبانی که به نتیجه بررسی صلاحیتشان اعتراض دارند باید اعتراض خود را به هیأت‌های بالاتر یعنی از بخش به شهرستان و از شهرستان به استان ارائه و هیأت‌های نظارت استانی نیز موظفند در مهلتی 10 روزه به اعتراض این داوطلبان رسیدگی کنند.  

دبیر ستاد انتخابات افزود: پس از طی شدن این فرآیند و انتشار آگهی فهرست نهایی تأیید صلاحیت شدگان، دوره تبلیغاتی نامزدهای این انتخابات به مدت هفت روز از 21 تا 27 اردیبهشت انجام می‌شود.

وی گفت: در این دوره از انتخابات شوراها 289 هزار و 664 داوطلب نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد 234 هزار و 655 نفر مربوط به شوراهای روستایی و بقیه مربوط به شوراهای اسلامی شهر است. 

پورعلی مطلق افزود: از مجموع داوطلبان ثبت‌نام کننده تاکنون 1230 داوطلب از شوراهای  اسلامی روستایی و 1099 داوطلب از شوراهای اسلامی شهر انصراف داده‌اند. 

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت هم‌زمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: