• یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-5376-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان از نهم اردیبهشت‌ماه آغاز شده است و دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه آموزش و پرورش نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، تمامی ثبت‌نام شدگان آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی  96 - 97 می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را هم‌اکنون از طریق سامانه آموزش و پرورش دریافت کنند.

ضروری است دانش‌آموزان با دریافت کارت ورود به جلسه خود از محل حوزه امتحانی و زمان آزمون مطلع شوند.

همچنین دانش‌آموزانی که در مهلت قانونی اعلام‌شده،‌ موفق به پرداخت هزینه ثبت‌‌نام در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی 96 - 97 نشده‌اند نیز می‌توانند با مراجعه به سامانه و پس از پرداخت وجه،‌ ثبت نام خود را تایید و کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.

عدم مراجعه به سامانه در مهلت اعلام‌شده،‌ به منزله انصراف از شرکت در آزمون است و کارت ورود به جلسه برای شرکت‌کننده صادر نخواهد شد.

بنا به اعلام قبلی آموزش و پرورش، تمام امور مربوط به ثبت‌نام، دریافت کارت ورود به جلسه و... به‌صورت اینترنتی از طریق سامانه www.azmoon.medu.ir انجام می‌شود و مدارس محل تحصیل دانش‌آموزان هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارند.

آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم به ترتیب رأس ساعت 9 صبح 14 و 15 اردیبهشت ماه 96 برگزار و نتایج نیز معمولا اواخر خردادماه یا اوایل تیرماه اعلام می‌شود. هم‌اکنون پنج هزار و 137 نفر از دانش‌آموزان خوزستان در مدارس تیزهوشان تحصیل می‌کنند.

آزمون برای سه رشته نظری (علوم تجربی، علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی) برگزار می‌شود. بر اساس آئین‌نامه ظرفیت پذیرش به‌صورت ۱.۵ درصد از دانش آموزان پایه  ششم و ۰.۸ درصد از دانش آموزان  پایه نهم تعیین می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: