• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-8414-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در خوزستان:

اقدامات دولت در مهار پدیده گردوغبار استمرار داشته باشد

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه اکنون کانون‌های بحرانی گردوغبار به‌خوبی شناسایی شده‌اند و دولت وارد عمل شده است، گفت: باید راه را ادامه داد؛ استمرار کار از شروع آن مهم‌تر است.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در سمینار آموزشی مقابله با ریزگردها و سیلاب که امروز، 14 اردیبهشت‌ماه در گیت بوستان اهواز برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ما باید استقامت و ثبات قدم داشته باشیم کارها را می‌توان به‌تدریج به مراحل بزرگ رساند.

وی با بیان اینکه بیابان‌های بین هندیجان و ماهشهر وسعت بسیار زیادی دارند، گفت: اکنون کانون‌های بحران به‌خوبی شناسایی شده‌اند و دولت وارد عمل شده است، اما باید راه را ادامه داد؛ استمرار کار از شروع آن مهم‌تر است.

امام جمعه اهواز ادامه داد: از مسئول بسیج تشکر می‌کنم که بسیجیان منطقه را برای کشت نهال‌ بکار گرفت و نهال‌کاری در کانون‌های ریزگرد آغاز شد. آحاد این زمین‌ها هزاران هکتار است و این کار بسیار بزرگ و سنگین است.

موسوی جزایری تصریح کرد: مساله ای که امروز با  آن مواجهیم، مساله نیست بلکه مصیبت است. اکنون مالچ‌های گیاهی ساخته شده‌اند که برای از بین بردن این کانون‌ها بسیار مفید هستند. شرکت‌هایی به ما مراجعه کردند و من آن‌ها را برای بکارگیری معرفی کردم. 

وی عنوان کرد: ما مصرف آب بالا و زراعت‌های وسیع نیز داریم. من خواهشمندم مساله آبیاری تحت فشار را جدی‌تر بگیریم و به مردم فشار آوریم که از این روش استفاده کنند؛ همچنین برای درختان از آبیاری قطره‌ای و برای زراعت آبیاری به‌صورت دیم باشد. 

نماینده ولی فقیه در خوزستان خاطرنشان کرد: مساله حوضچه‌های پرورش ماهی نیز که شنیده‌ام با وسعت چندهکتار در استان گیلان طرحی پیاده شده است که در منازل در آکواریوم با آب کم ماهی پرورش می‌دهند که مبدع آن یک خانم بوده است، می‌توان از این طرح استفاده کرد. مقصود این است که این هکتارها تقسیم و در مصرف آب صرفه‌جویی شود.

موسوی جزایری تصریح کرد: دولت باید آبیاری تحت فشار را جدی بگیرد و با کشاورزان در این زمینه به طور جدی صحبت کند تا مشکل خوزستان حل شود. من خواهشمندم در تمام طرح‌ها خوزستان پایلوت و پیش‌قدم باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: