• یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-9174-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مرکز مدیریت راهبردی افتا خوزستان افتتاح شد

مرکز راهبردی افتا (امنیت فضای تولید و ارتباطات) خوزستان با حضور رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، قائم مقام و معاون امنیت مرکز ملی فضای مجازی و استاندار خوزستان در اهواز افتتاح شد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، رضا جواهری، رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری امروز، 17 اردیبهشت‌ماه در مراسم افتتاحیه این مرکز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: فضای مجازی پدیده‌ای است که رشد روزافزونی داشته و کم‌کم دارد جای فضای حقیقی را می‌گیرد و اهمیت خاص خود را دارد.

 

وی افزود: این پدیده علاوه بر مزایا، مخاطراتی نیز به دنبال دارد و برای کاهش مخاطرات این پدیده در کشور باید برنامه مدونی داشته باشیم.

 

جواهری گفت: شایعات و اکاذیب به سرعت منتشر می شود و اگر نشر شایعات در فضای مجازی رخ دهد، امنیت ملی به خطر می‌افتد و باید آن را پیگیری و از آن جلوگیری شود. در کشورهای خارجی به این مساله رسیدگی شده، اما متأسفانه در کشور ما به آن توجهی نشده است.

 

وی تصریح کرد: بحث دیگر این مرکز موضوع مقررات ساختاری و زیرساختی است که در این دو مورد باید مسئولان وظایفی را که بر دوش دارند به نحو احسن انجام دهند.

  

جواهری در خصوص امنیت فضای مجازی عنوان کرد: امنیت جزء لاینفک فضای مجازی است و زمانی که فردی برای خود شبکه یا سامانه‌ مجازی ایجاد می‌کند، باید بحث امنیت آن شیکه را مدنظر قرار دهد؛ در کل مؤلفه‌های امنیت شامل پیشگیری، دفاع و اقدامات بازدارنده است که باید این مولفه‌ها را مدنظر داشته باشیم.

 

رئیس مرکز مدیریت افتای ریاست جمهوری در خصوص نقش مرکز افتا تصریح کرد: این مرکز نقش حلقه واسطه بین سه بخش اصلی یعنی مراجع حاکمیتی، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی را بر عهده دارد و از سوی دیگر کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور، به عنوان حوزه مصرف محصولات فتا و خدمات افتا و بخش خصوصی نیز به عنوان حوزه تولید محصولات و خدمات با این مرکز مرتبط هستند.

 

وی در خصوص مؤلفه‌ امنیت در فضای مجازی بیان کرد: مولفه امنیت باید به استمرار خدمات فضای مجازی کمک کند و اگر کمکی نکند، مسیر را غلط طی کردیم و اگر به این مسیر غلط ادامه بدهیم در نتیجه فضای مجازی را کند کرده‌ایم.

 

جواهری با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای فرهنگ‌ استفاده از فضای مجازی اظهار کرد: با توجه به برگزاری این دوره‌ها ما می‌توانیم فرهنگ را در بین کارمندان و پرسنل‌ افزایش بدهیم و اگر به نتیجه دلخواه در این زمینه رسیدیم، قطعاً این کارمندان باری از دوش ما برمی‌دارند.

 

وی ضمن تأکید بر شعار امسال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" بیان کرد: به گفته رهبر انقلاب اسلامی اقتصاد باید درون‌زا باشد و باید از پتانسیل داخلی استفاده شود؛ اقتصاد مقاومتی فقط مخصوص ایران نیست بلکه شامل همه جهان می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: