• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-5873-5
  • خبرنگار : 17035
  • منبع خبر : ----

پورمحمدی خبر داد:

ابلاغ یک سوم اعتبارات ۹ هزار میلیاردی طرح آب و فاضلاب خوزستان

معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه برای حل مشکلات آب و فاضلاب خوزستان به 9 هزار و 450 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت:  این طرح تقریبا نهایی شده است و یک سوم اعتبارات آن بابت سال اول، روز گذشته (یک‌شنبه) به استاندار خوزستان ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، سیدحمید پورمحمدی در جلسه شورای اداری استان که امشب (18 اردیبهشت‌ماه) در سال امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بحث مشکلات استان خوزستان همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است و رئیس‌جمهور نیز اوایل اسفندماه سال گذشته به این استان سفر کرد و در آن سفر به مردم خوزستان قول داد که مشکلات آب و فاضلاب خوزستان را حل خواهد کرد.

وی ادامه داد: متعاقب سفر رئیس‌جمهور، دکتر محمدباقر نوبخت نیز به استان سفر و مشکلات موجود را به صورت عینی مشاهده کرد و پس از آن جلسه شورای برنامه‌ریزی را نیز تشکیل داد و در آن جلسه، سازمان برنامه و بودجه موظف شد طرحی را برای حل مشکلات استان خوزستان به جلسه هیأت وزیران ارائه دهد.

معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: سپس ظرف کمتر از 20 روز، پنج ابرطرح به‌عنوان موضوعات مهم استان خوزستان در دستور کار هیأت وزیران قرار گرفت که یکی از این طرح‌ها، موضوع حل مشکلات آب و فاضلاب، شبکه‌های آب و فاضلاب و شبکه آبرسانی خوزستان بود.

وی اضافه کرد: موضوعات بعدی نیز به ترتیب اجرای فاز دوم طرح اراضی 550 هزار هکتاری خوزستان، مهار ریزگردها، احیای کارون و حل مشکلات برق در استان بود.

پورمحمدی گفت: سازمان برنامه و بودجه در قالب پیش‌نویس مصوبه هیأت وزیران، در اولین جلسه این هیأت، طرح را ارائه کرد و سپس جلسات اول و دوم هیأت وزیران، صرف بررسی این طرح شد و در نهایت در 15 فروردین سال جاری این طرح مصوب و قرار بر این شد که این پنج طرح بزرگ را اجرایی کنیم.

وی خاطرنشان‎کرد: طرح اول 9 هزار و 540 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که طی آن، آب تقریباً شهرها و روستاهای استان را تحت پوشش قرار می‌دهد؛ 50 درصد این طرح در قالب طرح غدیر به علاوه اندیمشک و دزفول است که به سه هزار و 600 میلیارد تومان پول نیاز دارد.

معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بیان کرد: سایر طرح‌ها شامل آبرسانی به شهرها و حل مشکلات فاضلاب اهواز و 17 شهر دیگر استان و همچنین اصلاح شبکه‌ها نیز به 6 هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که طی آن‎ها در مجموع 9 هزار و 450 میلیارد تومان، فقط برای حل مشکلات آب و فاضلاب نیاز است.

وی در این خصوص اضافه کرد: این طرح تقریبا نهایی شده است و یک سوم اعتبارات آن بابت سال اول، روز گذشته (یک‌شنبه) به استاندار خوزستان ابلاغ شد تا این کار به یاری خدا با سرعت پیش رود.

پورمحمدی یادآور شد: موضوعات برق، ریزگردها، احیای کارون و فاز دوم اراضی کشاورزی نیز در دستور کار قرار دارند که چنانچه بتوانیم این‌ها را نیز اجرایی کنیم، در مجموع حدود 23 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان خوزستان انجام خواهد شد که امیدوارم به واسطه آن شاهد عمران، آبادی و شکوفایی این استان باشیم.

وی عنوان کرد: در بحث تأمین آب و حل مشکلات فاضلاب و شبکه‌ها، بازه زمانی سه ساله را در نظر گرفته‌ایم و این در حالی است که برای موضوعات ریزگردها، برق و احیای کارون، در حال مطالعه هستیم که طی ماه آینده و براساس بررسی‌ها، بازه زمانی و میزان اعتبار آن را مشخص خواهیم کرد اما همانگونه که گفتم برآورد تقریبی ما برای این امر حدود 23 هزار میلیارد تومان در مجموع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: