• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-11074-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

زنگنه خبر داد:

اعطای امتیاز ویژه به نیروهای قراردادی و پیمانكاری در آزمون استخدامی نفت/اختصاص سه درصد هزینه پروژه‌ها به خدمات اجتماعی

وزیر نفت از اعطای امتیاز ویژه برای کارکنان قراردادی و پیمانکاری صنعت نفت در آزمون استخدامی پیش رو خبر داد.

به گزارش ايسنا - منطقه خوزستان، بیژن زنگنه شامگاه چهارشنبه (بیستم اردیبهشت‌ماه) در جمع مدیران ارشد صنعت نفت جنوب در اهواز با اعلام این خبر اظهار كرد: در آزمون استخدامی پیش رو امتیازات ویژه‌ای ازجمله تأثیر میزان سابقه و معدل را برای جذب یک هزار و 250 نفر از نیروهای قرارداد موقت و پیمانکاری در نظر خواهیم گرفت.

وی گفت: این وزارتخانه برنامه‌ریزی جذب 2 هزار و 500 نفر را در ماه‌های آینده دارد که یک هزار و 250 نفر آن سهمیه نیروهای قراردادی و پیمانکاری شاغل در نفت است و بقیه به دانش‌آموختگان دانشگاه نفت و سایر دانشگاه‌ها اختصاص دارد.

زنگنه، با اشاره به شرایط شغلی و معیشتی نیروهای قراردادی و پیمانکاری، گفت: این وزارتخانه خود را متعهد به اصلاح و بهبود شرایط شغلی و معیشتی این دسته از کارکنان می‌داند اما این کار باید با انجام کار کارشناسی و به شکل صحیح انجام شود.

وزیر نفت همچنین با اشاره به قدیمی بودن سیستم حقوق و دستمزد در این وزارتخانه، اظهار كرد: تلاش داریم با بهره‌گیری از نظر متخصصان و مشاوران معتبر، برخی قوانین قدیمی در این زمینه را اصلاح كنيم.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه صنعت نفت در استان خوزستان برای پیشرفت این استان، در خصوص اجرای پروژه‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت در خوزستان گزارشی ارائه کرد.

زنگنه از اختصاص سه درصد هزینه پروژه‌های صنعت نفت برای ارائه خدمات اجتماعی به محیط پیرامونی آن، با موافقت رئیس‌جمهور خبر داد.

وزیر نفت، هدف از سفر خود به خوزستان را دیدار با مدیران و بررسی اقدامات این وزارتخانه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: این سه درصد غیر از ‌سه درصد مصوب مجلس برای کمک به عمران مناطق نفتخیز است و هر ‌چقدر پروژه بیشتر تعریف شود، خدمات ‌اجتماعی بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه تأکید کرد: از کلیه کارکنان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به‌دلیل افزایش تولید تشکر می‌کنم؛ زیرا به من و کشور در عرصه‌های چانه‌زنی بین‌المللی قدرت بخشیدند.

زنگنه با اشاره به خواسته به‌حق دانشجویان برای کار، گفت: ما مدیران کشور باید اشتغال ایجاد کنیم و برای این کار نیز به پنج میلیارد دلار پول برای کارسازی نیاز داریم.

وزیر نفت همچنین به بحث گاز رسانی روستاها اشاره کرد و گفت: ما در گازرسانی روستایی کار بزرگی کردیم و با توجه به اینکه پس از آمریکا و روسیه سومین تولیدکننده گاز جهان هستیم، به‌طور متوسط روزانه 9 روستا را‌ گازرسانی کردیم.

زنگنه ادامه داد: سهم ۱۴.۵ درصد نفت از صادرات، کفاف مخارج جاری خود نفت را نمی‌دهد که امیدواریم دولت و مجلس در این خصوص ما را یاری کنند.

وی گفت: باید پروژه‌هایی تعریف شود که هزینه اجرای آن با گردش مالی همان پروژه تأمین شود.

وزیر نفت همچنین با اشاره به عمر بالای تاسیسات نفتی، گفت: برخی از کارخانه‌ها نیازمند نوسازی هستند و باید طی سه، چهار سال آینده این کار انجام شود.

زنگنه، با تاکید بر اینکه سرنوشت خوزستان با نفت گره خورده است، گفت: آینده نفت و خوزستان به هم بستگی دارد و باید از شرکت هایی که  در این استان، خدمات جانبی به نفت ارائه می دهند، حمایت کرد.

وی در پایان با اشاره به دفاع تمام قد از حقوق کارکنان وزارت نفت، گفت: طی این مدت سعی کردم که نظام حقوق و دستمزد فعلی از بیرون از نفت مورد هجمه واقع نشود و همین را هم از دست ندهیم.

در این دیدار که در باشگاه مرکزی نفت اهواز برگزار شد، غلام‌رضا شریعتی استاندار خوزستان، بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیران ارشد این شرکت، نمایندگان مردم شادگان و آبادان در مجلس شورای اسلامی و مدیران عامل شرکت‌های تابع وزارت نفت در استان خوزستان حضور داشتند.

در این نشست بيژن عالیپور مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب با ارائه گزارشی به بررسی وضعیت تولید نفت، گاز و مایعات گازی و پروژه‌های حفظ و افزایش ظرفیت تولید در این شرکت پرداخت.

همچنين در این نشست عبدالرضا دبیری مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، سيد ناصر حسينی‌نژاد مديرعامل شركت گاز خوزستان و حجت‌الاسلام والمسلمين مجید ناصری‌نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: