• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-11174-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر نفت در جمع مردم ملاشیه عنوان کرد:

لزوم اختصاص بخشی از درآمد قراردادهای نفتی به مناطق محروم/ تامين 70 تا 80 درصد نيروها از مردم منطقه

وزیر نفت گفت: بخشی از درآمد قراردادهای نفتی باید صرف نقاط محروم مناطق نفت‌خیز شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، بیژن زنگنه در جریان بازدید امروز خود از منطقه ملاشیه اهواز در جمع اهالی این منطقه اظهار کرد: من همواره از طریق استاندار و سایر آحاد در جریان مشکلات مردم ملاشیه بودم و قبول دارم که این منطقه مشکلات زیادی دارد و حتی مقطعی نیز به فراموشی سپرده شد که چنین چيزي برای نظام ما اصلاً قابل قبول نیست.

وی تأکید کرد: من در دوره قبل تصدی وزارت نفت نیز در مجلس از این موضوع دفاع کردم که بخشی از پول نفت باید به خود مناطق نفت‌خیز اختصاص پیدا کند. در این دوره نیز همین اعتقاد را دارم و گفتم بخشی از پول قراردادهای نفتی که منعقد می‌شود باید صرف مناطق محروم اطراف شود.

وزیر نفت خطاب به مردم ملاشیه عنوان کرد: اینکه آتش و نفت در اطرافتان باشد اما زندگی‌تان به این شکل باشد که صدایتان در بیاید، جلوه خوبی ندارد؛ زیرا وفادارتر از شما نسبت به جمهوری اسلامی وجود ندارد و اطمینان دارم شما تا انتها نیز نسبت به نظام وفادار خواهید ماند. اگر هم حرفی می‌زنید بخاطر فشارهایی است که به شما وارد آمده است و من درک می‌کنم و باید روی مشکلات شما کار شود. 

وي ادامه داد: دکتر شریعتی در عید فطر ویدئویی از صحبت‌های شما تهیه کرد و به من نشان داد که من اولین بار در آن ویدئو با شما آشنا شدم و پس از آن بود که بسیار به شما امیدوارم شدم و گفتم بودجه‌ای را جهت کار به شما اختصاص می‌دهم.

زنگنه افزود: امروز این قول را به شما می‌دهم که پیگیر آموزش فرزندان شما باشم و همان طرحی که در دشت‌آزادگان و سوسنگرد اجرا کردم را در ملاشیه نیز اجرا کنم تا فرزندانتان کار یاد بگیرند.

وی اضافه کرد: گرفتن مدرک تحصیلی مهم است اما مهم‌تر از آن، این است که فرد کار بلد باشد. اگر شما کار یاد بگیرید، دیگر فریاد بیکاری سر نخواهید داد و همه به شما کار و سفارش می‌دهند. بنابراین ما باید فرزندان شما را آموزش دهیم تا بتوانند کار یاد بگیرند.

وزیر نفت با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری گفت: ایشان نیز در جایی فرموده بودند که "من نیز با توسعه دانشگاه‌محور، زیاد موافق نبودم و معتقدم توسعه باید فن‌محور باشد"؛ بنابراین من این کار را انجام خواهم داد و آموزش فنی و حرفه‌ای را که قول آن را دادم برای شما اجرایی می‌کنم و پای آن ایستادگی خواهم کرد تا جوانان منطقه به جای رفتن به دبیرستان و دانشگاه، فن یاد بگیرند و برای آینده مفید واقع شوند.

او همچنین وعده داد: چنانچه برای ایجاد مراکز فنی و حرفه‌ای، مشکل زمین داشته باشید، من تمام توان خود را بکار خواهم بست تا زمین برای شما بخرم و منابع آن را نیز تأمین و از آن حمایت می‌کنم.

زنگنه تأکید کرد: کسانی که من را می‌شناسند می‌دانند که من قول نمی‌دهم، مگر آنکه بتوانم کار انجام دهم؛ آنچه از عهده‌ام بر می‌آید را انجام می‌دهم و آنچه را هم که زورم نمی‌رسد، می‌گویم نمی‌توانم.

وی در پایان این وعده را نیز داد که 70 تا 80 درصد نیروی کار منطقه را از خود منطقه و نیروی انسانی ملاشیه تأمین کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: