• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-11274-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خوزستان عنوان کرد:

آغاز به کار تصفیه‌خانه آب ملاشیه از شنبه/محرومیت در شاهرگ حیاتی نفت زیبنده نیست

استاندار خوزستان گفت: با انعقاد تفاهم‎نامه‎ای که میان گروه ملی فولاد و آب و فاضلاب اهواز انجام شد لوله‎گذاری‎های تصفیه‎خانه ملاشیه انجام شد و از آن‎جا که نیاز منطقه 50 هزار مترمکعب آب بود، 25 هزار مترمکعب به ظرفیت 30 هزار مترمکعبی آن اضافه کردیم که کار این تصفیه‌خانه از روز شنبه (23 اردیبهشت‌ماه) آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، غلام‌رضا شریعتی در جریان بازدید وزیر نفت از منطقه محروم ملاشیه اهواز با خیرمقدم به حضور زنگنه در این منطقه در این خصوص اظهار کرد: وزیر، خود اعلام کرد که دوست دارد از نزدیک در این منطقه محروم حضور پیدا کند و در جریان روند اجرای امور و پروژه‎ها باشد.

وی بابیان این‎که مردم ملاشیه حتی از کمترین نیازهای زندگی محروم هستند، گفت: از وقتی که مسئولیت استانداری به من داده شد، همواره از مناطق محروم بازدید داشتم و باید بگویم که مردم این منطقه از نظر فاضلاب و آب شرب در مضیقه قرار دارند. این محرومیت واقعا در اهواز که شاهرگ حیاتی و مرکز تولید نفت ایران محسوب می‎شود، به هیچ وجه زیبنده و شایسته نیست.

استاندار خوزستان بیان کرد: وزیر نفت اعتباری را برای اجرای پروژه‎های عمرانی در راستای مسئولیت‎های اجتماعی اختصاص داده و حتی خواستار اجرای کار در منطقه ملاشیه هم شده است.

وی با اشاره به این‎که چند کار را در مناطق محروم ازجمله ملاشیه و عین دو انجام داده‎ایم، افزود: اولین پیش‎نیاز اجرای پروژه‎ها الحاق این مناطق به شهر اهواز بود که متاسفانه جزو طرح جامع شهری اهواز نبودند.

شریعتی افزود: بنابراین الحاق این مناطق به شهر اهواز را به شورای عالی ابلاغ کردیم و اکنون بحث روشنایی منطقه ملاشیه کاملا انجام شده و موضوع فاضلاب منطقه نیز که 35 درصد آن انجام شده بود، بعد از دستور وزیر اکنون نزدیک به 60 درصد پیشرفت رسيده است.

او با بیان این‎که مردم ملاشیه فقط 2 تا چهار ساعت در شبانه روز آب دارند، عنوان کرد: تصفیه‌خانه‎ای در این منطقه وجود داشت که متعلق به گروه ملی فولاد است و با انعقاد تفاهم‎نامه‎ای بین گروه ملی فولاد و آب و فاضلاب اهواز، لوله‌گذاری‎های لازم را انجام دادیم و از آن‎جا که نیاز منطقه 50 هزار مترمکعب آب بود، 25 هزار مترمکعب به ظرفیت 30 هزار مترمکعبی آن اضافه کردیم.

استاندار خوزستان از شروع به کار این تصفیه‎خانه از روز شنبه خبر داد و افزود: آقای زنگنه اعلام کرده است که مراکز فنی و حرفه‎ای در این منطقه احداث شوند تا در غرب کارون جذب نیروی بومی از مردم خود منطقه داشته باشیم.

وی بیان کرد: وزیر نفت گفته بود که فرزندان این منطقه باید کاربلد و آچار به دست باشند؛ بنابراین طرح ساخت مرکز فنی و حرفه‎ای برای مردم این منطقه نهایی شده اما مشکل زمین داریم که زمینی برای احداث نیست. مردم این منطقه زمین چمن ندارند و اگرچه اعتبار آن مهیا شده، زمینی برای ساخت آن تامين نشده است.

شریعتی در ادامه عنوان کرد: باوجود این‎که اهدای قیر رایگان به کلانشهرها ممنوع بود، با وزیر راه رایزنی کردیم تا قیر رایگان را در اختیار مناطق محروم شهر اهواز قرار دهد و خوشبختانه وزیر راه نیز سه هزار تن قیر را به ما اختصاص داد که تاکنون شهرداری 500 تن آن را تحویل گرفته است.

او با اشاره به کمک خوب وزارت نفت در زمینه آبرسانی به غیزانیه عنوان كرد: با اعتبارات خوب وزارت نفت، برای درمانگاه، استخر و زمین چمن اقدامات مثبتی انجام خواهیم داد و همچنين با برنامه‎ریزی مناسبی که آقای زنگنه برای غرب کارون انجام داده است و همچنین با قرادادهای IPC، تعداد زیادی از نیروها به‌صورت بومی جذب خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: