• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-7780-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

از قَیّم و فرهنگ قَیّم چه خبر؟

عبدالنبی قَیّم با اشاره به کتاب فرهنگ معاصر عربی ـ فارسی قیم گفت که این کتاب در ابعاد و اشکال متفاوتی به چاپ رسیده و منتشر شده است. 

این نویسنده و فرهنگ‌نویس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان،‌ اظهار داشت: ‌این کتاب که اولین بار در سال 81 به چاپ رسید تاکنون 12 بار به چاپ رسیده و در بازار موجود است.

وی بیان کرد: این کتاب به صورت فرهنگ جیبی نیز به چاپ رسیده و در همین حال توانسته‌ایم فرهنگ لغت میانه آن را نیز ارایه دهیم که این فرهنگ لغت میانه تا به امروز چهار بار تجدید چاپ شده است.

مؤلف فرهنگ معاصر عربی ـ فارسی قَیّم اضافه کرد: همچنین از این کتاب یک فرهنگ لغت در 2 جلد با 2246 صفحه به چاپ رسیده که دارای واژه‌ها،‌ کلمات و عبارات جدید است. در واقع این فرهنگ لغت به صورت کلیات درآمده و کامل‌ترین فرهنگ لغتی است که از من به چاپ رسیده است.

قَیّم همچنین افزود: شش سال است که در حال کار روی کتاب جدیدم هستم و امیدوارم در سال هفتم به چاپ برسد و در بازار کتاب عرضه شود. چون این کتاب هنوز کامل نشده از اعلام نام آن خودداری می‌کنم اما پس از تکمیل نام آن را اعلام خواهم کرد.

عبدالنبی قَیّم نویسنده، پژوهشگر، فرهنگ‌نویس، عرب ایرانی و نویسنده و گردآورنده فرهنگ معاصر عربی فارسی است. کتاب فرهنگ لغت «قیم» از برجسته‌ترین آثار او در ایران است.

از دیگر کتاب‌های مهم این نویسنده باید از پانصد سال تاریخ خوزستان نام برد که علاوه بر نقد و بررسی کتاب «تاریخ پانصد ساله خوزستان احمد کسروی»، پژوهشی در باب 500  سال تاریخ مردم عرب خوزستان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: