• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-13774-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان بازرسی کل کشور خبرداد:

تمام مدیران نجومی‌بگیر شناسایی شده‌اند/ مبارزه با مفاسد اقتصادی برنامه امسال بازرسی

رییس سازمان بازرسی کل کشور از شناسایی تمام مدیرانی که حقوق‌های نجومی دریافت کرده‌اند خبر داد و گفت: در صورت قطعی شدن تخلفات و صدور حکم توسط مراجع قضایی این حقوق‌ها باید به خزانه بازگشت داده شود.

  

ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، در خصوص بحث پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران، اظهار کرد: تمام مدیرانی که حقوق‌های نجومی دریافت کرده‌اند، در کشور شناسایی شده‌اند و به استناد ماده 84 الحاقی، اسامی آن‌ها برای رسیدگی به تخلفات به مراجع قضایی ارسال شده است.

 

وی افزود: این تخلفات بیشتر مشمول شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و بیمه‌ها بوده است و نتیجه نهایی این مسأله اگر قطعی و منجر به حکم شد، توسط مراجع قضایی اعلام خواهد شد.

 

سراج در خصوص بحث بازگشت حقوق‌های دریافت‌شده توسط مدیران، تصریح کرد: طبق قانون اگر تخلفات مدیران شناسایی‌شده احراز شود و این تخلفات بیانگر آن باشد که مدیری، خارج از قوانین و مقررات حقوقی دریافت کرده است، این حقوق‌ها قطعاً باید به خزانه بازگشت داده شود.

 

وی در خصوص برنامه سازمان بازرسی در سال 96 عنوان کرد: 85 درصد برنامه امسال را در مرکز با توجه به اطلاعاتی که از استان‌ها در اختیار داریم، تنظیم کرده‌ایم و این برنامه جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است؛ 15 درصد باقی مانده این برنامه نیز بر اساس موضوعاتی که در آینده در کشور رخ خواهد داد، برنامه‌ریزی و ابلاغ خواهد شد.

 

رییس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: بیشتر برنامه‌ها در استان‌ها بر اساس اقتصاد مقاومتی و شعار امسال رهبری در بحث تولید و اشتغال است. همچنین مبارزه با مفاسد اقتصادی را نیز در برنامه داریم تا با آن برخورد جدی کنیم.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: