• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-8180-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انجمن‌های میراث فرهنگی در روستاهای هدف خوزستان راه‌اندازی می‌شوند

مسؤول دفتر هماهنگی امور شهرستان‌های اداره‌‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان گفت: انجمن‌های میراث فرهنگی در سه روستای هدف راه‌اندازی می‌شوند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، سید امید نوری اظهار کرد: سه روستای هدف در استان خوزستان دارای انجمن میراث فرهنگی می‌شوند.

وی گفت: با توجه به نامگذاری سال‌ جاری به عنوان "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" از سوی رهبر انقلاب و هم‌زمان با اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در فروردین‌‌ماه هیأتی از سوی رییس سازمان برای بررسی وضعیت سه روستای هدف اعزام و مقرر شد انجمن‌های میراث فرهنگی در این روستاها تشکیل شود.

نوری افزود: سه روستای خماط در شهرستان شوش، لیوس در شهرستان دزفول و کوهباد‌ ۲ در شهرستان ایذه به عنوان روستاهای هدف انتخاب شده‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: انجمن‌های میراث فرهنگی در واقع امکانات و ظرفیت‌هایی هستند که از نیروهای مردمی، علاقه‌مندان و دلسوزان میراث فرهنگی تشکیل می‌شوند که به صورت شبکه گسترده آموزش‌های لازم را در خصوص حفاظت از آثار تاریخی می‌بینند و با همکاری آنها میراث گران‌بهای این مرزو بوم حفظ و حراست می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: