• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-8280-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نوجوانان خوزستانی «همیار گردشگر» می‌شوند

طی تفاهم‌نامه مشترک میان آموزش و پرورش و اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان نوجوانان خوزستانی با گذرندان دوره‌های آموزشی همیار گردشگر می‌شوند.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، مسؤول آموزش گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی خوزستان در این باره اظهار کرد: طرح همیار گردشگر با همکاری مشترک اداره‌کل میراث فرهنگی و اداره کل آموزش و پرورش استان در حال اجراست.

افسانه زمانی افزود: در مرحله نخست این طرح 12 مدرسه در اهواز شناسایی و به‌عنوان نقاط هدف انتخاب شدند. این طرح در آینده در دیگر شهرهای استان نیز اجرایی می‌شود.

وی اهدف از اجرای  طرح همیار گردشگر را وارد کردن امور گردشگری از سطح کلان به درون خانه و خانواده‌ها برشمرد و افزود: بدین ترتیب فرهنگ گردشگرپذیری، حفاظت و نگهداری از آثار و ابنیه تاریخی، حفاظت از محیط زیست و جاذبه‌های طبیعی گردشگری، قرار گرفتن صنایع دستی و هنرهای سنتی در سبد خرید خانواده‌ها به منظور رشد صنعت گردشگری جزو دغدغه‌های اصلی خانواده ایرانی می‌شود.

زمانی ادامه داد: بهترین راه برای انتقال این آموزه‌ها از طریق کوچک‌ترین و جوان‌ترین افراد خانواده می‌تواند صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: با آگاهی بخشی و آموزش درست قطعاً می‌توانیم جزو قطب‌های گردشگری منطقه باشیم و این به‌جز با همیاری و خواست مردم امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: