• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-14074-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان:

میزان تحویل جو برای عرضه در بورس نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان با بیان این‌که دریافت محصول جو از کشاورزان جهت عرضه در بورس آغاز شده است، گفت : تاکنون حدود 560 تن جو از کشاورزان استان برای عرضه در بورس تحویل گرفته شده است.

 

هادی سلامات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، با بیان این‌که عرضه جو در بورس باعث کوتاه شدن دست دلالان و واسطه‌ها از بازار جو می‌شود، اظهار کرد: برای تحویل جو در استان 6 مرکز وجود دارد که این مراکز جو را از کشاورزان تحویل می‌گیرند و سپس آن را با هماهنگی با کارگزار بورس در تابلوی بورس عرضه کرده و به فروش می‌رسانند.

وی افزود: تاکنون 330 تن از جو دریافت‌شده از کشاورزان را وارد تابلو بورس کرده‌ایم و باقی مانده جو دریافت‌شده نیز براساس تاریخ تحویل‌گیری در تابلو بورس عرضه خواهد شد. با توجه به این‌که برداشت در شمال استان به تازگی آغاز شده است، دریافت جو از کشاورزان همچنان ادامه دارد.

سلامات تصریح کرد: نرخ خرید تضمینی جو توسط دولت 10   هزار و 300 ریال است و در صورتی‌که قیمت فروش جو از طریق بورس، با قیمت خرید تضمینی دولت یکسان نباشد، ما‌به‌التفاوت آن از طریق دولت به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

وی با بیان این‌که نسبت به سال گذشته میزان تحویل‌گیری جو از کشاورزان کاهش پیدا کرده است، گفت: سال گذشته حدود 15 هزار تن جو از کشاورزان دریافت شد اما امسال تاکنون تنها حدود 560 تن دریافت کرده‌ایم. هرچند روند برداشت همچنان ادامه دارد اما طبق پیش‌بینی قرار بود که امسال حدود 20 هزار تن ذرت به ما تحویل داه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: