• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-8380-5
  • خبرنگار : 17035
  • منبع خبر : ----

/همه بیایید/

مدیر کل ارشاد خوزستان:
همه فارغ از هر نوع نگرش و جناح‌بندی سیاسی در انتخابات شرکت کنیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با دعوت مردم به شرکت در انتخابات گفت:‌ پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص حضور در انتخابات فارغ از هر نوع نگرش و جناح‌بندی سیاسی، به عنوان فردی کوچک از جامعه فرهنگ و هنر، از همه خواهش دارم که در انتخابات شرکت کنند.

محمد جوروند در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان،‌ اظهار کرد: مردم ایران در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه همگی با حضور گسترده خود پای صندوق‌های رای، تو دهنی محکمی به کسانی بزنند که ادعا می‌کنند ملت ایران در انتخابات شرکت نمی‌کنند. 

وی با اشاره به این‎ که در دولت یازدهم با فضای باز در حوزه فرهنگ و هنر مواجه بودیم افزود: ‌این فضای باز نگاه ویژه‌ای را نیز نسبت به استان خوزستان درپی داشت تا جایی که طی مدت اخیر اعتبارات خوبی برای فرهنگ و هنر مناطق حاشیه‌ای تصویب شد. 

وی ادامه داد: افزون بر این،‌ طی هشت‎ ماه اخیر، استان خوزستان دو بار سفر وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی را شاهد بود. همچنین طی این مدت معاون مالی و اداری وزیر، معاون مطبوعاتی وزیر، مدیر کل امور استان‌های وزارتخانه و نیز معاون پارلمانی وزیر سفرهایی را به استان داشتند که این خود نشان‎دهنده اهتمام وزارتخانه به حوزه فرهنگ و هنر خوزستان است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان فعالیت‌های انجام شده طی دولت‌ یازدهم در استان را در زمینه تقویت حوزه‌های ادبیات داستانی، شعر، هنرهای تجسمی، تئاتر و موسیقی بی‎نظیر خواند و افزود: چنانچه آماری از وضعیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان طی چهار سال اخیر را ارایه دهیم، قطعا این دوره به لحاظ فعالیت‌های صورت ‎گرفته با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست و این یک واقعیت است. 

وی اضافه کرد:‌ برگزاری برنامه‌های فرهنگی، رویدادهای هنری و جشنواره‌های مختلف نشان‎دهنده اهمیت ویژه‌ای است که دولت یازدهم به فرهنگ و هنر خوزستان داده است. 

جوروند با بیان این ‎که خوزستان ظرفیت‌های بسیار وسیعی برای تعریف رویدادهای بین‌المللی در حوزه‌های شعر، ادبیات، نمایش، تجسمی و موسیقی را دارا است تاکید کرد: با توجه به این واقعیت‌ها از رییس‌ جمهور منتخب توقع داریم که رویدادهای بین‌المللی را در استان خوزستان حمایت کند و ما و هنرمندان نیز قطعا این ظرفیت را داریم که چندین برنامه بین‌المللی را در سال 96 برگزار کنیم. 

وی افزود: امیدوارم به یاری خدا رییس جمهور منتخب نیز نگاه ویژه‌ نسبت به استان خوزستان داشته باشد و در تخصیص اعتبارات فرهنگی و هنری بذل توجهی ویژه صورت دهد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان یادآور شد: دکتر شریعتی، استاندار خوزستان، که استاندار دولت یازدهم محسوب می‌شود، انصافا در زمینه حمایت از حوزه فرهنگ و هنر و تخصیص اعتبارات و همچنین حضور در برنامه‌های مختلف، اهتمام ویژه‌ای داشت که جا دارد از او تشکر ویژه‌ای داشته باشم. 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که ارزیابی‌اش در زمینه عملکرد شورای شهر اهواز در راستای فرهنگ و هنر طی چهار سال گذشته چیست تصریح کرد: تنها می‌توانم بگویم طی این چهار سال مساعدتی از شورای اسلامی شهرستان اهواز ندیدیم.

جوروند در این خصوص اضافه کرد: ما از شورای شهر تقاضا داشتیم حداقل در چند برنامه و رویداد با ما مشارکت کنند که متاسفانه اهمیتی ندادند و به موضوعات دیگر پرداختند. 

او خاطرنشان کرد: به عنوان مدیر کل ارشاد خوزستان، از مسوولان، دولت و شورای شهر توقع حمایت، مشارکت، تخصیص اعتبار و احداث مجتمع و فرهنگسرا را دارم. این‎ها توقعات حوزه هنر است و نباید تمام کارها بر دوش ما باشد. در شهرهایی همچون تهران و اصفهان و شیراز تعداد زیادی مجتمع فرهنگی و تالار توسط شورا و شهرداری ساخته شده است و نمی‌دانم چرا این اتفاق در اهواز نمی‌افتد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: