• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-17214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری مناقصه میدان نفتی آزادگان به بعد از انتخابات موکول شد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مورد زمان برگزاری نخستین مناقصه نفتی ایران، گفت: این مناقصه بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برگزار خواهد شد.

علی کاردر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به لیست شرکت‌هایی که برای شرکت در مناقصه نفتی ایران اظهار تمایل کرده‌اند، توضیح داد: چند شرکت بین‌المللی اظهار تمایل کردند که شرایط آن‌ها بررسی شد و مورد تایید قرار گرفت. چند شرکت دیگر نیز بعد از اظهار تمایل شرکت‌های قبلی تمایل خود را اعلام و پیشنهاد خود را ارائه کردند که پیشنهاد آن‌ها در کمیته فنی در حال بررسی است.

وی در مورد دلیل تاخیر در برگزاری مناقصه‌های نفتی تصریح کرد: وزارت نفت همه تلاش خود را به‌کار گرفت تا مناقصه زودتر برگزار شود اما آماده‌سازی ضمائم قراردادی، مخصوصا در زمینه ساخت داخل و مشارکت شرکت‌های داخلی، به این دلیل که برای نخستین دفعه صورت می‌گرفت چندین بار مورد بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر نفت در پایان درمورد زمان برگزاری نخستین مناقصه نفتی اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم نخستین مناقصه را بعد از انتخابات ریاست جمهوری برگزار کنیم.

بر اساس این گزارش، نخستین مناقصه نفتی ایران برای میدان نفتی آزادگان خواهد بود و از شرکت‌های چینی، اروپایی و  ژاپنی مانند توتال، ساینوپک، CNPC ، انی و همچنین شرکت پتروناس مالزی دعوت شد تا این شرکت‌ها در قالب کنسرسیوم فعالیت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: