• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-17714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کدام مناطق خوزستان امروز و فردا خاکی است؟

اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان در خصوص فعال شدن کانون‌های خارجی و وقوع پدیده گرد و خاک در سطح استان خوزستان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، در این اطلاعیه خطاب به فرمانداران خوزستان آمده است: با توجه به اطلاعیه اداره‌کل هواشناسی خوزستان در خصوص انتظار کاهش دید افقی و کیفیت هوا در مناطق غربی، جنوب غربی و تا حدودی مرکزی استان برای ساعاتی از صبح روز سه‌شنبه، وزش بادهای قابل ملاحظه در مناطق جنوب عراق و غرب استان و انتظار فعال شدن کانون‌های خارجی و کاهش دید افقی ابتدا در مناطق غربی و سپس احتمال گسترش به مناطق مرکزی استان در بعد از ظهر این روز پیش‌بینی می‌شود.  

همچنین وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید و انتظار برخاستن گرد و خاک در مناطق غربی، جنوبی و تا حدودی مرکزی استان از اواسط وقت روز چهارشنبه و کاهش سرعت باد و بهبود کیفیت هوا از اوایل شب، پیش‌بینی می‌شود.

دستور فرمایید اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به اتخاذ کلیه تمهیدات لازم در این خصوص، آمادگی کامل کلیه دستگاه‌های مرتبط و مورد نیاز و مراکز بهداشتی و درمانی و خدماتی شهرستان، بازدید و بررسی پست‌ها و خطوط انتقال برق و تاسیسات و شبکه‌های آبرسانی، ارتباط مستمر با ستاد مدیریت بحران استان و اعلام آخرین وضعیت جوی شهرستان اقدام کنند.

همچنین در زمینه اطلاع‌رسانی به شهروندان به ویژه بیماران، کودکان ، سالمندان، مسافران، عشایر، کشاورزان، دامداران، صیادان و افراد ساکن در مناطق با احتمال وقوع تندباد و طوفان گرد و غبار جهت رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مانند عدم تردد غیرضروری و قرار گرفتن در فضای باز و استفاده از ماسک مناسب هنگام وقوع گرد و غبار و سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم انجام و گزارش اقدامات به عمل آمده را به این اداره‌کل ارسال کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: